Kinnisvara

Tallinna korterite maikuised hinnad pakkusid korraliku üllatuse

Foto: Shutterstock

Maikuus tehti Tallinnas Maa-ameti andmeil 527 korteritehingut, mida oli 36 protsenti vähem kui aasta tagasi, kuid ligi 14 protsenti rohkem kui aprillis. Üllatuslikult kerkisid pealinna korterite hinnad – keskmine korteritehingute ruutmeetri hind küündis 2127 euroni.

„Koroonakriisi harjal kõlas ennustusi, et kinnisvaraturg kukub kolinal, kuid täna näeme, et tehingute arv on hakanud taastuma ja hinnakasv isegi üllatab. Tallinna korteri ruutmeetri hinda ei ole eriolukord suutnud murda ja see on võrreldes möödunud aasta maiga isegi 9 protsenti kallim,“ kommenteeris kinnisvaraportaali City24.ee juhataja Karin Noppel-Kokerov.

Tema sõnul on pisut tavapäratu ka hindade muutus korterite suurust arvestades. „Kui varem vedasid ruutmeetri hinnarallit väiksemad, ühe- ja kahetoalised kodud, siis maikuus on Tallinnas tähelepanuväärne hulk tehinguid, kokku 117, tehtud 70-ruutmeetriste ja suuremate korteritega, mille puhul kerkis keskmine ruutmeetri hind isegi 2148 euroni.“

Noppel-Kokerov lisas, et viimane kevadkuu lõi küll kinnisvaraturul positiivseid trende, kuid arvestades asjaolu, et mitmed suured korteriarendajad on oma projektid ajutiselt seisanud, tööturu olukord on endiselt pingeline ja pangad kodulaenu andmisel nõudlikumad, ei pruugi tehingute arv kuigi kiiresti taastuda.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.