Kinnisvara

Tallinna üürikorterite jätkuva hinnatõusu põhjustavad võõrtöölised

Üürikorter.Foto: Pexels

Kui viimasel ajal on väidetud, et pealinna üürihindade lagi on käes ja üürikortereisse investeerijad peaksid olema ettevaatlikud, siisreaalne elu näitab vastupidist ning suuresti Ukraina võõrtööliste survel üürikorterite pakkumishinnad kasvavad ja nõudlus püsib, märkiskinnisvaraportaal City24.

Oktoobris küsiti kinnisvaraportaalis City24.ee pakutavate üürikorterite ruutmeetri eest keskmiselt 16,17 eurot ruutmeetrist. Aastaga on üürikorterite pakkumishinnad City24.ee andmeil tõusnud 6,4 protsenti.

„Tuhanded ukraiikingid, kes vallutavad Eesti tööturgu, tulevad siia alguses tööle ning seejärel toovad ka pered kaasa. Septembri lõpu seisuga oli siseministeeriumi andmeil Eestis Ukraina kodanike lühiajalist töötamist registreeritud ligi 20000 korral. Meie rändesaldo on juba neli aastat järjest positiivne,” kommenteeris City24.ee juht Karin-Noppel Kokerov.

Lisaks avaldavad üürihindade tõusuks survet Tallinnas ja Harjumaal pooleli olevad või peatselt algavad suured taristu- ning elamuprojektid. “Vastuoluliselt, aga järjekindlalt kulgeb ka Rail Balticu rajamine, mille jaoks on vaja palju tööjõudu. Ehitusinsenerid ei hakka ju raudteeäärsetes metsades telkima, vaid selleks valitakse ikka üüripinnad trassiga seotud linnades,“ lisas Karin-Noppel Kokerov.

Tema sõnul kurdetakse ka IT-sektoris iga päev tuhandete töökäte puuduse üle – nendesse ettevõtetesse värvatud töötajad peavad ka kuskile eluaseme leidma.

„Survet üürihindade kasvule ei aita leevendada isegi tärkav trend, kus suuremad firmad ehitavad oma töötajatele üürimaju, nagu teeb seda poekett Maxima, mille üürimaja kerkib Tallinna servale Peetrisse. Kui kellelegi saavad Tallinna üürihinnad lähiaastatel saatuslikuks, siis on need tõenäoliselt tudengid, kes soovivad väljapoolt pealinna siia õppima asuda. Neile võib Tallinna üürikorter hinna poolest kättesaamatuks jääda, kuid siingi leitakse ilmselt võimalusi koopereerumiseks või investorite poolt taskukohasemate kappkorterite turuletoomiseks,“ ütles Noppel-Kokerov.

City24 analüüsis 1500 Tallinna üürikorteri pakkumishindu.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.