Kinnisvara

Tallinna Vabaõhumuuseumi kõrvale kerkivad linna ühed uhkemad ja kallimad korterid

Fotod: Merirahu Residence OÜ

Rubriiki toetab

Luksuskinnisvara arendaja Merirahu Residence OÜ ehitab Rocca al Mare vabaõhumuuseumi kõrvalkrundile Merirahu Villade teise etapi, kuhu tuleb juurde neli elamut 24 riigi ühtede uhkemate korteritega.

Merirahu Residence juhatuse liikme Aleksei Nikolajenko sõnul tõmbavad praegu osad arendajad üldisest ebakindlusest tulenevalt pidurit, aga Merirahu Villade teise etapi osas ei tekkinud kordagi sellist mõtet. „Esimese etapi korterid leidsid kiiresti omanikud ja teisest etapist pooled ehk 12 suurt luksuskorterit juba ehitusjärgus müüdud. Erilise ja kõrgema otsa kinnisvara järgi on nõudlus endiselt tugev. Kui praegu tõmmatakse uusarenduste projekte koomale, siis tuleb aasta-pooleteise pärast ilmselt samasugune defitsiit nagu peale koroonat,“ rääkis Nikolajenko.

Aleksei Nikolajenko sõnul asub Merirahu Villade rajoon 2,5-hektarilisel krundil vabaõhumuuseumi parkmetsa ja Merirahu elamurajooni vahel. „Ühel pool on vastas meri ja teisest küljest piirneb ala vabaõhumuuseumiga. Siia rohkem kuskile enam ümber ehitada pole võimalik ning ka Merirahu Villade kolmandat etappi ei tule. Tegime teadlikult otsuse suur krunt mitte täis ehitada, vaid jätta ruumi, rajada vähe maju ja säilitada osa territooriumist merevaatega parkmetsaks, kust viib jalgrada randa ja Kakumäe sadamasse,“ ütles Nikolajenko.

Nikolajenko sõnul on Merirahu Villadel selge sihtgrupp – inimesed, kes eelistavad elada elumaja mugavustega korteris. „Esimese etapi ostjate seas oli palju inimesi, kel näiteks lapsed on suureks kasvanud ja kes ei soovi enam eramu haldamisega tegeleda, aga samas tahaks terrassil aiavaadet nautida ja rannas jalutamas käia,“ lisas Nikolajenko.

Kõigi Merirahu Villade korterite juurde kuulub kas looduskauni terrassiga hooviala või kuni 50-ruutmeetrine rõdu. Korterites on 2,85-meetri kõrgused laed, maast laeni aknad ja targa maja lahendused. Suletud territooriumil asuvas igas kolmekorruselises majas on lift ning parkimine on lahendatud maa-aluste garaažidega. Kolme- ja neljatoaliste suurte korterite hinnad algavad 450 000 eurost.

Merirahu Villade II arendusetapi ehitab Mitt & Perlebach, projekteeris Martin Aunin ning selle sisearhitekt on Meelis Press. Arenduse ehitus käib ning korterid valmivad 2023 aasta lõpuks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.