Tallinna vanade kortermajade elanikud oma kinnisvara väärtuse kasvu üle rõõmustada ei saa

Nõukaaegne kortermaja Tallinnas.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kui üldjoontes võib öelda, et Tallinnas kinnisvara üha kallineb, siis ei kehti see sugugi mitte kõigi pealinna kodude kohta: korteriomanikud, kelle kodud nõukaaegsetes paneelikates, kinnisvara väärtuse kasvu üle rõõmustada ei saa.

Valdavalt 1971-1990 ehitatud korterite keskmine ruutmeetri tehinguhind on alates augustist püsinud 1550 euro piirimail, muutudes kuust-kuusse vaid mõne euro võrra, selgitab kinnisvaraportaali City24.ee juhataja Katrin Noppel-Kokerov.

Maa-ameti andmeil oli oktoobris nimetatud elamispindade keskmine ruutmeetri tehinguhind 1543 eurot ja septembris 1545 eurot. Võrreldes möödunud aasta sama ajaga on Tallinna magalarajoonides asuvate korterite hind ligi 3 protsenti langenud.

Samas on tehingute arv lausa 17 protsenti kõrgem, mis näitab siiski, et huvi paneelmaja korterite vastu ei ole kuhugi kadunud.

“Siin joonistub väga selgelt välja, et suurt hinnakasvu Tallinna elukondliku kinnisvara turul veavad peamiselt uusarendused. Uute korterite järele on jätkuvalt nõudlus kõrge ja nende eest ollakse valmis võrreldes paneelikatega maksma pea kahekordset ruutmeetri keskmist tehinguhinda,” kommenteeris kinnisvaraportaali City24.ee juhataja Karin Noppel-Kokerov.

Käesoleval aastal Tallinnas valminud korterite ruutmeetri keskmine tehinguhind oli Maa-ameti andmeil oktoobris 2939 eurot. Võrreldes perioodil 1971-1990 ehitatud korterite ruutmeetri hinnaga oli see lausa 90 protsenti kõrgem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.