Kinnisvara

Tartus ostetakse väga suur osa korteritest tudengitele

Paljud tahavad ülikoolilinna kinnisvara soetada. Aga mis seal imestada, eks see on üks tore linn ka.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kinnisvaraturul on käimas aktiivne jaht headele korteritele. Pealinna kõrval paistab tavapärasest suurema aktiivsusega silma Tartu turg. Võrreldes varasemate aastatega on korterihuviliste seas palju lapsevanemaid, kes otsivad korterit ülikooli astuvale noorele.

Scandium Kinnisvara statistika põhjal ostis märtsis 80% Tartus tehingus käinutest korteri ülikoolis õpinguid alustavale või kõrgkoolis juba õppivale noorele. Korteri ostus nähakse võimalust kinnisvarasse investeerimiseks ja mõistlikuks rahapaigutuseks. Ühtlasi lahendatakse lapse elukoha mure terveks õpingute perioodiks. Õpingute lõppedes plaanitakse korter välja üürida või investeeringust väljuda.

„Üha enam lapsevanemaid peab mõistlikuks korterit üürimise asemel osta. Eeldatakse, et laps veedab ülikoolis vähemalt kolm, kuid pigem viis või enam aastat. Üürisummad sellise perioodi peale ulatuksid mitmekümnetesse tuhandetesse eurodesse. Korteri ostmisel suunatakse see summa võõra tasku asemel kinnisvara omandamisse. Õpingute lõppedes kavatsetakse korter Tartu üürituru eeliseid ära kasutades järgmisele tudengile välja üürida,“ Scandium Kinnisvara müügijuht Maia Lõško.

Korteritüübilt eelistatakse ühe- kuni kahetoalist korterit uues majas võimalikult ülikooli lähedal. Populaarsed on loft-tüüpi korterid, kus kompaktse pinna peale on asjalikult ära mahutatud magamis- ja õppimisala, köök ja vannituba. Kui majal on lisavõimalusi näiteks ratta turvaliseks hoiustamiseks, trenni tegemiseks või meelelahutuseks, tulevad need vaid kasuks.

„Viimase aja tendents on olnud ka see, et samasse majja ostetakse korraga kaks või enam korterit. Üks antakse lapsele elamiseks, teine üüritakse kohe välja. Nii aitab üüril olev korter tasuda mõlema korteri laenu,“ kommenteeris Lõško.

„Samas on oluliselt tõusnud ka sissemaksusummad ja korteriostjate soov kiiresti tehingusse liikuda. Kardetakse, et head korterid liiguvad kiiresti ära ning sügiseks, kui vabaneb pensionisammaste raha, on head valikud turult läinud ja hinnad kallimad,“ võttis Lõško ülikoolilinna kinnisvaraturu olukorra kokku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.