Kinnisvara

Tartus tulid müüki aastasadu vana maja väga kaasaegsed korterid

Näide korteri sisekujundusest.Fotod: LVM Kinnisvara

Rubriiki toetab

Tartu vanalinna väga pika ajalooga elamus tulid müüki üsna kaasaegse ilmega korterid.

Lutsu 14 asuv 250-aastase ajalooga Kiensi maja saab pärast haridusasutuste ja büroohoonena kasutamist tagasi oma algupärase otstarbe elamuna.

“Sellistes majades ostetakse ilusate tubade asemel ajalugu – kui Napoleon Moskvas käis, oli neis tubades suureks kasvanud juba kaks põlvkonda,” selgitas LVM Kinnisvara Tartu kontori juhataja Philip Saksing.

Korterid tulid müüki OCCO sisearhitektide sisustusega: iga korteri jaoks on loodud kohtkindel sisustus, köögi- ja esikusisustus, valgustuslahendus ja aknakatted.

Korterites on toa kaupa reguleeritav küte, täispuitaknad, laiad ühelipilised laudpõrandad ja 3,6 meetri kõrgused laed. Korterite juurde käivad parkimiskohad kinnises hoovis ja võlvlaega panipaigad soklikorrusel.

Kui hinna ja rangete muinsuskaitsenõuete tõttu piirdutakse ajaloolistes majades sageli tagasihoidlikuma remondiga, siis Kiensi maja on sisuliselt lahti võetud ja uuesti kokku pandud. “Maja on saanud kõik uued tehnosüsteemid ja ühendatud isegi keskküttevõrku, kõik mis vajas taastamist on taastatud ja kõik väärtuslik säilitatud,” rõhutas Saksing.

Kiensi maja rajas kingseppmeister Diedrich Kiens 1766. aastal, tegu oli toonases mõistes jõukama linnakodaniku elamuga. 1827. aastal ostis hoone Tartu Ülikool, misjärel oli see koduks kuni 1956. aastani erinevate haridusasutustele, järgmised 40 aastat paiknesid majas erinevate põllumajandusasutuste bürood.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.