Kinnisvara

Tõeline haruldus: müügile on tulnud väga omapärane maamaja ühes korralikus suuruses maatükiga

Fotod: KV.EE

Rubriiki toetab

Klassikaliste talumajade kõrval ilmub Eesti kinnisvaraturule aeg-ajalt ka hoopis põnevamaid pakkumisi – üks neist on siin.

Tartumaal Nõo vallas on müügile tulnud seitsmetoaline telliskivimaja, mis on kuulutatud kultuurimälestiseks. Maja juurde kuulub üle kahe hektari maad.

Maja on ehitatud 1850. aastal ja selle planeering on järgmine: esimesel korrusel on tuulekoda, kaks kööki, kolm tuba ja trepihall-eesruum. Teisel korrusel on trepikoda, kolm tuba ja köök.

Pinda on kokku üle 200 ruutmeetri. Algupäraselt mahutas maja Unipiha mõisa töölisi.

Tõeliseks maiuspalaks teeb maja tõsiasi, et see on säilinud peaaegu algupärasel kujul: alles on kõik võimsad laetalad ja ühked telliskiviseinad.

Hoone on ehitatud termose põhimõttel, tal on kaks telliskiviseina ning nende vahel õhuvahe. Majale on paigaldatud uued aknad.

Vesi tuleb kaevust, rajatud on imbväljak. Majas on puuküte, esimesele korrusele on ostetud radiaatorid. Katlaruum on valmis ehitatud, seal on kahesüsteemne soojaveeboiler ning akupaak, samuti paisupaak.

2,2 hektari suurusel kinnistul on veel kõrvalhoone, millel on vahetatud katus ja mädanenud seinapalgid. Selle taha on rajatud õunaaed.

Lõunasuunda jääb suur niidetav heinamaa, kus saab korraldada erinevaid üritusi, ümbruses mitmeid põlispuid, tammesid, pärnasid ning mände.

Kinnistu koosneb kahest katastriüksusest, millest väiksem (millel asub kõrvalhoone) müüakse täies mahus ning suurem (millel on telliskivimaja) osaliselt. Võimalik on osta ka kogu katastriüksus, kuid siis on hind 40 000 eurot kallim.

Kõrvalhoone katastriüksus pakub piisavalt privaatsust, selle piirilt jookseb läbi ka veerikas oja. Koht on looduslikult väga ilus.

Maja on muinsuskaitse all, olemas on muinsuskaitse eritingimused. Kõrvalhoone ei ole muinsuskaitse all.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.