Kinnisvara

Uuring: neljandik harju- ja tartumaalastest plaanib korteriostu

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kinnisvaraarendaja Reterra tellimusel läbiviidud uuringu järgi plaanib lähima kahe aasta jooksul korteri osta 26 protsenti harju- ja tartumaalastest. 

Seejuures on korteriostu planeerijate seas ülekaalus noored, 25-34-aastased, kõrgema sissetulekuga tallinlased. Enamus, 71 protsenti uuringus osalejatest kinnitas, et koroonakriis ei ole nende korteriostu plaane mõjutanud, teatas kinnisvaraarendaja. 

Reterra tegevjuhi Reigo Randmetsa sõnul kinnitavad ka müügitulemused inimeste suurt huvi. “Paar kuud tagasi käivitasime Rae vallas ühe piirkonna suurima elamuarendusprojekti, tänaseks on selle esimesest arendusetapist müüdud juba ligi 40 protsenti. Tartus oleme selle aasta kaheksa kuuga ületanud eelmise aasta tulemuse,” märkis ta. 

Järgmise kahe aasta jooksul korteri ostmist planeerivatest inimestest 76 protsenti ostaks korteri omale koduks. Kodusoovijad on enamasti nooremad vastajad – 92 protsenti kuni 24-aastastest ja 87 protsenti 25-34-aastastest.

Uuringu järgi kavatseb investeeringuks korteri soetada 17 protsenti vastanutest, neist pea pooled on hakanud sobivat kinnisvara ka aktiivselt otsima. Kõige suurem huvi on 35-44-aastaste vanusegrupis – iga kolmas vastanu ostaks korteri investeeringuks.

“Investeeringuks on populaarsed väiksemad, 2- ja 3-toalised korterid, mida on kergem ka rendile anda. Asukohana pole enam investeeringu puhul kõige olulisem kesklinn, vaid otsitakse kortereid ka linnalähedastesse arendustesse, eelduseks on loomulikult hea ligipääsetavus. On ka ostjaid, kes soetavad mitu korterit korraga või ostavad kinnisvara ettevõtetele,” selgitas Randmets.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.