Vahepeal pausile pandud kinnisvaraprojektidega minnakse sügisel julgemalt edasi

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman kinnitas, et vahepealse ehitusmaterjalide kroonilise puuduse tõttu edasi lükatud arendusprojektid pannakse sügiskuudel töösse.

„Eelläbirääkimiste baasil saab juba täna väita, et hiljemalt septembris-oktoobris lansseeritakse turule hulk uusi arendusprojekte, mis pool aastat või isegi rohkem ootel on olnud. Ehitusmaterjalide hinnad on jätkuvalt kõrged ja töökäsi on vähe, kuid ehitusfirmad suudavad nüüd vähemalt öelda ehitushinna ja -tähtaja, mis sõja alguskuudel võimatuks osutus,“ rääkis ta.

„Arvestades uusarenduste turul aset leidvat defitsiiti, saamegi nimetada seda leevenduseks. Tallinnas on hetkel pakkumises umbes 1200 uut korterit, veel paar aastat tagasi oli see number kaks korda suurem. Nii et kui turule tuleb sel aastal veel ka kasvõi 1000 ühikut juurde ja igakuine müügitempo isegi tagasihoidliku 200 ühiku kanti jääb, siis ainus mis juhtub, on see, et jääk ei lange enam,“ selgitas Sooman.

Tema sõnul on nn hoovõturajal väga erinevaid projekte alates kortermajadest pealinnas kuni ridamajadeni Harjumaa äärealadel, muudes piirkondades on arendustegevus jätkuvalt väga episoodiline ja turule tuuakse väga väikeseid, tihti renoveerimisprojekte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.