Kodutehnika

Eestis tuli müügile riideid värskendav nutikas riidekapp

Nutikas riidekapp garderoobis.Foto: Samsung

Kuigi algselt pidi Samsungi nutikas riidekapp AirDresser, mis sinna pandud riideid ise puhastab, värskendab ja kuivatab, tulema müügile ainult üksikutel turgudel, siis nüüd toodi baktereid ja viiruseid hävitav nutikapp müügile ka Eestis.  

Selle aasta alguses esitletud ning nüüd müügile jõudnud AirDresser kasutab õhku, kuumust ja auru, mille abil puhastab ja värskendab sinna pandud riideid.

Kuigi päris plekkide jaoks tuleb siiski kasutada pesumasinat, suudab AirDresser riietelt eemaldada väiksema mustuse, ebameeldiva lõhna, tolmu, bakterid, viirused ja muud mikroobid. Samuti saab nutikappi kasutada riietest kortsude eemaldamiseks ning isegi ruumis oleva õhu kuivatamiseks.

Samsung Eesti koduseadmete tootekoolitaja Alari Pennar selgitas, et algselt pidi seade müügile tulema üksnes teatud suurematel turgudel. „Kuna aga inimeste vajadus ja soov kvaliteetsete, aga samas ka pilkupüüdvate hügieeniseadmete järele on üha kasvamas, siis on AirDresserit võimalik nüüd leida ka Eesti poodidest,“ lausus Pennar. 

Erinevate testide kohaselt eemaldab AirDresser kõrgel temperatuuril sügavale rõiva kangasse suunatud auru abil 99,9% viirustest (koroonaviirus, herpesviirus, gripp, adenoviirus) ja bakteritest, 100% tolmulestadest, 99% ebameeldivat lõhna põhjustavatest gaasidest ja muudest kahjulikest ainetest.

Erilise filtri abil suudab Samsungi seade kõrvaldada näiteks higist, tubakast, grillimisest ja kuivpuhastusest tekkivad lõhnad. Samuti vähendab ja silub see rõivas olevaid kortse, mispärast on seda eriti mugav kasutada igapäevaselt kantavate riiete hooldamiseks.

Samuti on AirDresser väga sobilik väikeste lastega või allergiaga kimpus olevatele peredele, kuna kapp suudab eemaldada riietelt ja pehmetelt mänguasjadelt erinevad allergeenid ja tolmu.

Lisaks saab AirDresseri abil kuivatada õrnalt sinna pandud niiskeid esemeid ning vajadusel saab nutikappi kasutada isegi tervest ruumist niiskuse eemaldamiseks.

„Peale kodu saab ilusa peegeldisainiga kappi kasutada ju näiteks kontorites, kus pesu otseselt pesemine on veelgi vähem võimalik. AirDresser aga puhastab, triigib ja eemaldab ebameeldivad lõhnad samal ajal, kui inimene ise on näiteks koosolekul,“ märkis Samsungi tootekoolitaja Alari Pennar. 

Kuna seadme veemahutite täitmine käib käsitsi, siis ei nõua see eraldi veega ühendamist ning saab paigutada igale poole, kus seda vooluga ühendada saab.

Praktiliselt helitult töötav AirDresser sobib ka magamistuppa või suuremasse garderoobi. Airdresser on mõõtudelt 445mm lai, 615mm sügav, 1850mm kõrge. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.