Kodutehnika

Külmiku põhja koguneb vesi? Selle nipiga saad murest lahti

Külmkapp.Shutterstock

Mõningane niiskus on külmkapis normaalne, aga kui külmiku põhja pidevalt suur veerloik koguneb, siis see on juba häiriv. Või veel hullem variant, et vesi hakkab külmkapist põrandale lausa põrandale voolama.

Esimesena tasub üle kontrollida, kas külmkapi äravoolutoru ikka korralikult töötab. Nimelt on enamikel külmkappidel kohe juurviljasahtlite kohal etteulatuvad servad, mille keskel on pisike auk. Sinna auku voolab üleliigne vesi, mille külmkapp seejärel ära aurustab.

Vahel võib olla aga nii, et äravooluavasse on sattunud toidutükid või muu sodi ja seetõttu läheb toru umbe. Seejärel ei lähe ka vesi torust läbi ja koguneb hoopis juurviljasahtlite alla.

Äravoolutoru puhastamiseks on üks lihtne nipp. Seda saab puhastada näiteks painutatud sukavarda või plastikust joogikõrrega. Kui natuke avas “surkida”, võib sodi sealt taas liikuma saada. Ohutuse mõttes oleks tark tegu igaks juhuks külmkapp selleks ajaks vooluvõrgust välja võtta.

Kui äravooluava surkimisest kasu pole, siis toru ise asub külmkapi tagaküljel. Proovida võib kasvõi toru raputamist, et sodi sealt välja tuleks. Kui ka toru puhastamisest abi pole ja vesi endiselt külmkappi koguneb, tuleb juba mõelda tehniku kutsumise peale.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.