Kodutehnika

Mis temperatuur peaks külmkapis olema ja kuidas seda kontrollida?

Temperatuuri sättimine.Shutterstock

Toit peab püsima värske ja seetõttu on oluline valida külmikus õige temperatuur. Samal ajal ei taha aga keegi meeletut elektrikulu ehk siis pole mõtet lihtsalt külmikut kõige madalamale võimalikule temperatuurile seadistada.

Külmkappide tootjad soovitavad külmkapis hoida temperatuuri, mis oleks 4C või vähem. Seevastu jääkapis peaks temperatuur olema vähemalt -18C. See on optimaalne temperatuur, et toit halvaks ei läheks ja samal ajal ka energiakulu madal püsiks.

Külmkappide puhul on aga temperatuuri seadistamine küllaltki piinarikas. Paljudel külmkappidel pole temperatuurinupu juures konkreetseid kraade, vaid lihtsalt skaala ühest viieni. On olemas ka digitaalseid seadistajaid, kuid erinevad testid on näidanud, et seadistus ja reaalne temperatuur võib mitme kraadi võrra erineda.

Kuidas siis temperatuuri kontrollida? Näiteks Samsung soovitab, et kõige täpsem ja lollikindlam viis on võtta klaasitäis vett ja panna sinna sisse termomeeter ning asetada klaas umbes kaheksaks tunniks külmkappi. Et tulemus tuleks täpne, peaks klaasi asetama külmkapi keskmisele sahtlile. Jääkapi temperatuuri kontrollimiseks pane termomeeter jääkappi külmutatud asjade vahele.

Kui külmkapis on üle 4C, siis peaks temperatuuri madalamaks seadistama. Pärast seadistamist tuleb oodata 28 tundi ja seejärel temperatuuri uuesti kontrollida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.