Kodutehnika

Pilk peale: need on kuus kõige paremat robottolmuimejat

Foto: Shutterstock

Hea robottolmuimeja ei pea tingimata tähendama väga suurt väljaminekut. Portaal ConsumerReports on välja toonud kuus parimat robotit, mille ostmist hetkel julgelt kaaluda võid. Ja kõik neist ei ole kallid!

Tolmuimejad on toodud ära tähestiku järjekorras. Mõned neist on Eesti ostja jaoks hetkel saadaval vaid Amazonis, teised ka Eesti e-poodides.

Eufy 11S

Saadaval näiteks Amazonis hinnaga 199,99. Vaipadega tuleb see robot väga hästi toime ja paljal põrandal veel paremini. Tarbijad on siiski märkinud, et mõnikord kipub see sodi enda alla koguma. Kuid töö teeb see ära, tegutseb vaikselt ja oskab vältida treppidest alla kukkumist. WiFi ja telefonirakenduste võimalus puudub.

Eufy RoboVac 11S Max

Amazonis saadaval 191 euroga. Tegutseb 95 minutit ehk kauem kui mõned teised Eufyd. Samas on kehvemate navigeerimisoskustega kui näiteks 11S ja 30C. Sellegipoolest on selle puhastusomadused paljal põrandal suurepärased. Sarnaselt 11Siga ei saa seda WiFi ja rakendustega.

Eufy 30C

Amazonis saadaval 249 euroga. Väga vaikne robot – inimesed ütlevad, et seda isegi ei kuule üldse töötamas, nii et suurepärane lahendus neile, kes palju kodus viibivad. Odavamate robotite parim eksemplar tuleb suurepäraselt toime paljaste põrandatega. Teda saab juhtida Google Assistanti, Amazoni Alexa ja tootja rakenduse kaudu.

iRobot Roomba e5

See tegelane tuleb suurepäraselt toime nii paljaste põrandate kui vaipadega. Hind on robotil küll pisut krõbedavõitu, näiteks Saestuudios maksab see 499 eurot, aga samas on ka oma hinda väärt. See Roomba ei ole puldist kontrollitav, aga sa saad tema tööd mugavalt telefonirakendusest juhtida.

Samsung POWERbot R7040

Saadaval näiteks Euronicsis 419 euroga. Vaipade ja paljaste põrandatega tuleb see Samsung suurepäraselt toime, seda on kasutajate hinnangul mugav kasutada. Samsungi Smart Things rakendusega saad roboti tegevust kontrollida, seda koristama seadistada ja vaadata, millega ta tegelenud o n.

Samsung POWERbot R7065 VR2AM7065WS/AA

Saadaval Euronicsis 599 euroga. Tuleb võrdselt hästi toime nii palja põranda kui vaibaga. Lisaks on sel külgmised harjased, mis tulevad välja vaid siis, kui robot toimetab seina ääres, et ka sealt kogu mustus hästi kätte saada. See puhastab hästi vaipu loomakarvadest, aga roboti harjaste küljest tuleb karvad käsitsi eemaldada. Saab kasutada Samsungi Smart Things rakendusega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.