Kodutehnika

Uus robottolmuimeja suudab ise maas vedelevaid sokke ja juhtmeid vältida

Uus robottolmuimeja on varasematest nutikam.Foto: Samsung

Samsung on müügile toonud robottolmuimeja, mis lahendab seni paljude jaoks robottolmuimejate suurima probleemi – juhtmetesse takerdumine ja vedelema jäänud sokkidesse kinni jäämine.

Eriti nutikas Samsung Jet Bot AI+ kasutab nimelt esikaamerat ning 3D sensorit koostöös tehisintellektiga protsessoriga, et tuvastada enda teele jäävaid objekte. Tolmuimeja klassifitseerib objektid ning hoiab näiteks õrnadest esemetest üldse eemale. „See on esimene robottolmuimeja, millele on paigaldatud tehisintellekti protsessor ning see tuvastab ka näiteks maas olevad klaasid või lillevaasid ning tolmuimeja oskab nendest objektidest eemale hoida,“ selgitas Samsung Eesti koduseadmete tootekoolitaja Alari Pennar.

„Tema teele võib panna isegi näiteks veega täis klaasi ja Jet Bot AI+ oskab seda vältida. Paljudele robottolmuimejate omanikele on aga ilmselt seni suurimat meelehärmi valmistanud näiteks maha vedelema jäänud väikesed esemed, näiteks sokid. Tolmuimeja sõidab neile otsa ja need jäävad sissevõtuava külge kinni. Jet Bot AI+ suudab aga sellised esemed tuvastada ja neid vältida,“ lausus Pennar.

Kuna Samsungi robottolmuimeja näeb ära esemed, mis on vähemalt ühe sentimeetri kõrgused, siis ei ole enam ka muret koduloomade omanikel. „Ilmselt on paljudele tuttavad juhtumid, kus kass või koer on tuppa „õnnetuse“ teinud ja päeval tegutsenud robottolmuimeja on kõik selle mööda elamist laiali vedanud. Jet Bot AI+ aitab selliseid olukordi vältida,“ märkis Pennar. „Tark tuvastussüsteem võimaldab robotile anda alati ka spetsiifilisemaid käske. Näiteks, et ta puhastaks eelkõige just köögilaua ümbrust.“

Lisaks nutikusele on uuel robottolmuimejal ka omajagu võimsust ning aku võimaldab tegutseda kuni 90 minutit. Samsungi Jet Bot seeria robottolmuimejatele kohaselt on sellel viie kihiline filtrisüsteem, mis suudab kinni püüda ligi 100% peenest tolmust. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.