Kodutehnika

Vahvad vidinad tehnikamessilt: jook mikroahjus minutiga külmaks, seejärel jalgrattaga veele sõitma

Tehnoloogiamessil CES 2020 esitleti vee peal sõitvat jalgratast Manta 5 XE-1

Las Vegases toimuval maailma suurimal tarbjatehnoloogiamessil CES 2020 esitleti lisaks igapäevaselt kasutusel olevale tehnikale ka vahvaid ja pisut ehk veidraidki tehnikavidinaid. Kas sulle meeldiks näiteks, et soojast õllest saab minutiga külm? Või sõita jalgrattaga vee peal?

Külm jook tagurpidi-mikroahjust
Juno-nimelise “tagurpidi-mikroahju” loojad lubavad, et masin teeb soojast (soovi korral ka lausa keevast) purgi- või pudelijoogist külma minuti või pooleteisega. CES-il tehtud katsed kinnitasid, et aparaat on tõepoolest tõhus ning meeldivalt kiire. Peale jookide jahutamise näeb tootja Juno kasutegurit ka selles, et joogipudelite ja -purkide arvelt saab kokku hoida külmkapiruumi. Lisaks eelnevale on Juno ka energiatõhus. Tehnikaime loodetakse müüki paisata selle aasta lõpus.

Jalgrattaga veele väntama
Seni oleme harjunud, et jalgrattaga saab kulgeda vaid mööda maad. CES-il esitleti aga Uus-Meremaa ettevõtte Manta5 jalgratast Hydrofoiler XE-1, millega on võimalik sõita vee peal. Uus-Meremaal asuva Manta5 tegevjuhi Greg Johnstoni sõnul sarnaneb Hydrofoiler XE-1 igati tavalisele elektrijalgrattale. Lisaks on Manta5-l aga propeller, mis aitab rattal vee peal püsida ning edasi liikuda kiirusega u 20 km tunnis. 460vatist elektrimootorit toitev aku peabki Johnstoni sõnul veel vastu umbes tund aega.

Praeguseks on veejalgratta XE-1 õnnelikke omanikke umbes 30 ringis ning Uus-Meremaal asuv tootjaettevõte loodab ratta teha kogu maailmas kättesaadvaks juba selle aasta jooksul. Eeltellimusi saab sooritada juba praegu. Hind on muidugi üsna soolane – ratta omanikuks võib saada 7495 dollari (6743 euro) eest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.