Viis asja, mida tolmuimejaga tegelikult puhastada ei tohiks

Tolmuimeja.Shutterstock

Tihtipeale on tolmuimejaga kergem sodi maast ära tõmmata kui hakata seda käsitsi tegema, aga samas pole see mõningatel juhtudel kõige parem idee. Tarbijaportaal Which? on välja toonud nimekirja asjadest, mille tolmuimejasse sattumine võib lõppeda katkise masinaga.

Esiteks, klaasikillud. Kui kodus on näiteks mõni klaas maha kukkunud, siis ei tasu kohe tolmuimeja järgi haarata. Põhjus on lihtne: kui kasutad kotiga tolmuimejat, siis võivad klaasikillud koti katki teha. Samuti on oht, et koti vahetamisel võid endale viga teha.

Tolmuimeja asemel peaks sellisel juhul kasutama kergelt niisket lappi, kuid sellisel juhul peab kindlasti ka kindad kätte panema, et näpud ikka terveks jääks.

Samuti pole hea mõte tolmuimejaga tuhka puhastada. Tuha osakesed on nii peened, et isegi väike kogus võib kergesti tolmuimeja filtrid ummistada.

Sama kehtib ka igasuguste kleepuvate asjade kohta: kleepsud, sätendavad kaunistused jne. Lisaks on igasuguste liimi tolmuimejasse tõmbamine kehv idee, sest liim võib tolmuimejas kõrge kuumuse tõttu üles sulada ja tolmuimejat kahjustada.

Kui kasutad tavalist ja mitte spetsiaalset vedelike jaoks mõeldud tolmuimejat, siis tasub vältida ka vedelike tolmuimejasse sattumist. Niiskus tähendab seda, et igasugused ummistused on tolmuimejas kerged tekkima ning samuti on oht hallituse tekkeks. Seepärast ei tohiks tolmuimejaga ka näiteks mulda puhastada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.