Köök

Hobikokad saavad uues veebikeskkonnas toitlustusteenust pakkuma hakata

Foto: Shutterstock

Eile avas oma virtuaalsed uksed tellimustele esimene veebikeskkond, mis võimaldab kokandushuvilistel oma võimeid proovile panna ja tellimuste peale kodus süüa valmistada.

Sisuliselt on tegemist kodukohvikutega, mille tegevus on viidud internetti. Põhiliseks erinevuseks traditsioonilise kodukohvikuga on tõsiasi, et toitu ei saa nautida kohapeal, vaid saab tellida endale koju ning kontorisse või ise kontaktivabalt toidule järele minna.

Hästi sobib keskkond näiteks kriisi tõttu töö kaotanud inimestele. Iga kodukokk peab teavitama Veterinaar- ja Toiduametit ja ennast kodus toidukäitlejana arvele võtma. Selleks tuleb teha perearsti juures tervisetõend ja täita Enesekontrolliplaan.  Natuke olenevad nõuded ka kodukoka asukohast. Näiteks, kui omatakse oma puurkaevu, peab saatma VTA’le ka proovid joogiveest.

Kui kunagi oli Enesekontrolliplaani täitmine suhteliselt pikk ja tülikas ettevõtmine, siis täna saavad kodukokad kasutada FoodDocs platvormi, mis aitab sisuliselt tunni ajaga ja tasuta täita etteantud valikuvastustega Enesekontrolliplaani.

Mealic.com keskkonda saavad kasutada inimesed üle Eesti, kuid kullertransporti saab esialgu pakkuda vaid Tallinnas.  Teistes linnades saavad kokad pakkuda kas “Kokapoolset transporti” või  “Klient ise järele” võimalusi. 

Igale kokale tekib tellimusi täites oma reiting, mis koosneb talle tellijate poolt antud arvustustest.  Mõnes mõttes on platvormi puhul tegemist ka hea proovikiviga inimeste jaoks, kes on mõelnud alustada oma kohviku- või restorani pidamisega. 

Kokaprofiili loomine ja menüü ülespanemine ei maksa midagi ja platvorm võtab vastavalt koka tasemele käibest ära vaid 9-14%, siis on  alustavatel kodukokkadel keskkonnast vaid võita. Keskkonnaga saate tutvuda siin:  www.mealic.com

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.