Enne alustamist tuleb kodu koristuseks valmis panna. See tähendab, et võimalikult paljud asjad tuleks enne koristust ees ära liigutada. Tolmu võtmiseks võiks asjad riiulitelt ära tõsta, toolid põrandalt ära võtta ja kokku korjata kõikvõimalikud mänguasjad ja muu kraam, mis takistab tööd tolmuimejaga. Nii on koristamine ise palju lihtsam ning ka märkimisväärselt efektiivsem, kuna tolm saab võetud kõikjalt, mitte vaid asjade ümbert.
„Siinkohal ei tasu unustada ka suuremat mööblit, mille alla koguneb aja jooksul rohkelt tolmu. Näiteks diivanid, sahtlitega kirjutuslauad või kapid võiks samuti oma kohalt korraks ära liigutada, et nende alune saaks samuti puhtaks,“ selgitas Pennar.
Pane koristusvahendid valmis
Lisaks kodu ettevalmistamisele tasub enne puhastusega alustamist üle vaadata ka koristusvahendid. On tõenäoline, et näiteks põrandapesumopp aja jooksul üsna mustaks saanud ning tolmulapid ei ole eelmisest koristusest veel puhtad, seega tasub need üle vaadata ja üle loputada. Moppide puhul tasub kaaluda ka värske otsiku ostmist, et põrandada eriti läikima lüüa. „See kehtib ka tolmuimejate puhul. Varstolmuimejad on täna kodudes väga populaarsed ning võib tunduda, et piisab lihtsalt tolmukonteineri tühjendamisest. Aja jooksul koguneb aga tolm ja mustus masina filtrisse ning seda tuleb aeg-ajalt hooldada,“ sõnas Pennar.
Vali õiged puhastusvahendid
Erinevate pindade puhastamisel on mõistlik kasutada ka selleks spetsiaalselt mõeldud puhastusvahendeid. Näiteks köögikoristusel saab õige puhastusvahendiga paremini eemaldada erinevaid rasvaplekke ja toidu valmistamisel tekkivat mustust. Sealjuures tasub aga kindlasti eelnevalt kontrollida, et vahend ise on just selle pinna jaoks sobiv. „Näiteks kui pesed kodus puidust põrandat, siis tuleks kindlasti kontrollida, et vahend on just selle pinna jaoks sobiv. Nagu riietel on peal sildid, mis näitavad, kuidas neid tuleks pesta, tuleb hoolikas olla ka koduste pindadega. Vale vahendit kasutades võib materjali kahjustada,“ ütles Pennar.
Korista terve kodu korraga