Lemmik

Draama Eesti loomakaitsja kodus: ametnikud korraldasid läbiotsimise, pere on enda sõnul šokis

Foto: Eestimaa Loomakaitse Liit

Eile õhtul ilmus Facebooki Eestimaa Loomakaitse Liidu lehele postitus sellest, kuidas liidu ühe juhatuse liikme kodu jõhkralt läbi otsiti, et leida väidetavalt peidetud karupoegi.

Postituses kirjeldati, kuidas politsei ja keskkonnainspektsiooni ametnikud saabusid ühe majapidamise õuele ning hakkasid suhtlema jõhkrutsemise ja ähvarduste abil. Peaeesmärk oli majapidamine läbi otsida, selle käigus ähvardanud ametnikud nii pereliikmeid kui ka päästetud lemmikloomi.

Postitusest selgub, et lisaks kõigele eiranud ametnikud ka kõiki eriolukorrast tulenevalt kehtestatud piiranguid.

😲"ANDKE KARUD!" KODU LÄBIOTSIMINE KOROONA MOODI!Kas riigis kehtestatud eriolukorra ajal on läbiotsimine ja sellega…

Posted by Eestimaa Loomakaitse Liit on Neljapäev, 26. märts 2020

Keskonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul kirjeldab asja aga hoopis järgmiselt:

“Loomakaitse Liidu postitus on kahtlemata väga emotsionaalne, aga paljuski eksitav. Kõik ametnikud olid identifitseeritavad (nimesildid ja nimetus Keskkonnainspektsioon), nende käitumine oli igati vaoshoitud ja rahulik, hoolimata kohaolnud isikute provokatiivsest ja ründavast käitumisest ametnike suhtes.

Toimingule allutatud isikutel oli võimalik tutvuda põhjalikult kohtu poolt väljastatud läbiotsimise määrusega, mida nad kinnitasid ka oma allkirjadega nii määrusel kui toimingu protokollil, kuhu oli neil võimalik ka oma märkused ja kaebused kirjutada. Sel hetkel neid ei olnud.

Keskkonnainspektsioon viis läbi menetlustoimingud poolelioleva menetluse raames ja kõiki protseduurinõudeid järgides, sh jälgides tervisenõudeid. Menetlustoimingud tehti õues, kõrvalhoonetes ja eluruumis, kasutades maske, kindaid jne, et vältida nakkusohtu.

Tõsi on, et praegune olukord ja taolised toimingud tekitavad inimestes ärevust, aga ametkonnad jätkavad oma tegevust, hoolimata praegusest eriolukorrast.

Kuna kogutud info põhjal oli alust arvata, et karupojad on ebaseaduslikult loodusest eemaldatud ja asuvad seal, siis seda tuleb kontrollida niipea kui võimalik ja  vajalikud ettevalmistused tehtud. Arvestades asjaoluga, et karupojad kasvavad, muudab iga järgnev nädal või kuu karupoegade saatuse pigem ettemääratumaks.

Läbiotsimine oli kaalutletud, selleks oli kohtu luba, mis anti pärast asja sisuga tutvumist. Läbiotsimist ei saa ega ole mõtet teha ette teatades ja see saab toimuda ainult vahetult, mitte distantsilt.”.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.