Eestis on tervelt 60 muuseumi, mida saab külastada ühes koeraga

Koerad muuseumis.Foto: Rasmus Kooskora

Rubriiki toetab

  • Tahad parandada oma lemmiku tervist?
  • Hea ja kindel partner Sinu lemmikule!
  • Vaata pakkumisi!

Muuseumikaart kutsus eile Eesti vabaõhumuuseumisse muuseumisõbrad, et tutvustada 60 muuseumikaardiga liitunud muuseumi, kuhu on oodatud ka hästikäituvad neljajalgsed sõbrad – koerad.

„Koerad on normaalne osa meie igapäevaelust ja ehkki pole teaduslikult kinnitatud, kas muuseumis käimine mõjub koertele sama positiivselt kui inimestele, siis on see suurepärane võimalus sel suvel oma neljajalgse sõbraga kvaliteetselt aega veeta,“ ütles muuseumikaardi juht Kert Kask.

Jaanipäeva nädalal viidi muuseumisõbrad ja nende lemmikud vabaõhumuuseumisse Eesti talurahva kultuuriajaloolisele tuurile ning jagati kasulikke näpunäiteid, kuidas koeraga muuseumis käia.

„Muuseumis tuleb koeral kohaneda uute lõhnade, inimeste ja kogemustega, millega ta harjunud pole. Varu enne muuseumikülastust piisavalt aega, et koer saaks uue keskkonnaga harjuda ning tee külastuse ajal vajadusel pause. Lemmikul võiks olla kõht pigem tühi, et teda vajadusel ka maiustega meelitada,” soovitas koertekoolitaja Urve Lageda.

Muuseumikaardiga liitunud koerasõbralike muuseumidega saad tutvuda muuseumikaardi kodulehel www.muuseumikaart.ee/koerad.

Enne muuseumisse minekut vii end kindlasti kurssi muuseumi eeskirjadega. Mõnesse muuseumisse on lubatud vaid väikesed sülekoerad või koerad, keda omanik hoiab rihma otsas või kotis. Mõni muuseum lubab koeri vaid teatud näitustele ja hoonetesse. Nagu teisedki muuseumikülastajad, peaksid ka koerad olema hästikäituvad ning muuseumisse on koerad lubatud omaniku enda vastutusel.

Eelmise aasta aprillis alustanud Eesti muuseumide digitaalsel aastapiletil ehk muuseumikaardil on juba üle 15 000 omaniku, kes on teinud viimase aastaga rohkem kui 120 000 muuseumikülastust. Vanim muuseumikaardi omanik on 93-aastane, noorim kahene. Kokku on muuseumikaardiga liitunud enam kui 120 muuseumi üle Eesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.