Lemmik

Ettevaatust: Tallinna lemmikloomadele üritatakse taas rotimürki sisse sööta

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Tallinnas on taas tegutsema asunud halbade kavatsustega inimene, kes segab rotimürki toiduga ja jätab segu loomadele-lindudele leidmiseks ja söömiseks.

Täna hommikul ringles sotsiaalmeedias teade, et Pirital, Kloostrimetsa ja Kiviaia tee nurgal on keegi maha pannud rotimürgiga segatud kaerahelbeid.

Järgnes ka hoiatus: „Olge lemmikutega jalutades ettevaatlikud! Kõike vist ei õnnestunud ära korjata ning muist jäi veel sinna maha!“

Mupo Pirita piirkonna peainspektor Anne Järve sõnul temani sellekohast infot või kaebust laekunud ei ole. Tegemist võib olla närilistega kimpus oleva kinnistuomanikuga, kes on ette võtnud  omaalgatusliku tõrjeaktsiooni. Talv on olnud erakordselt soe ja hiiri-rotte palju liikvel.  

„Korraliku toidukoolituse läbinud koerte puhul  pole sellistes olukordades vaja muret tunda. Hästi õpetatud koer ei võta toitu maast ega võõra käest. Kõige õigem – hoidke loomad rihma otsas ning jälgige nende käitumist.  Aias lahtiselt ringi jooksvate koerte puhul aga peab olema tagatud see, et nad sealt välja ei pääse“.  

Järve sõnul on Pirita piirkonna inspektoritel hoopis suurem probleem koeraomanikega, kes tänaval oma lemmikud teiste koertega sotsialiseerima lasevad.

„Ei ole vaja koeri rihma otsast lahti või neid liiga lähedale teistele rihma otsas jalutavatele loomadele lasta. Viimasel ajal on sagenenud sellised juhtumid, kus rihma otsas sotsialiseerivad koerad omavahel purelema lähevad või teise koera omanikku ründavad. Me ei väsi kordamast – teie muidu üliarmas ja vagur lemmik võib käituda täiesti ettearvamatult ja kas ise rünnata või oma käitumisega provotseerida teise looma ründe. Kevad on sama hästi kui käes ja koertel algamas jooksuaeg. Sel perioodil tuleb koertega olla eriti ettevaatlik ja tähelepanelik“.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses