Lemmik

Pildid: geenivea tõttu väga erilise välimusega corgi pääses viimasel hetkel magamapanekust

Corgi. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Soomes elav Nekku on üks väga eriline corgi: erinevalt tõukaaslastest on tal üks silm ja kaks nina. Kasvataja oleks peaaegu Nekku magama panna lasknud, aga õnnekombel pääses kutsikas eluga.

Kui Nekku oli kutsikas, leidsid loomaarstid ja kasvataja, et ta seisukord on kehv ja loomale oleks kõige parem, kui ta magama saaks pandud, sest lisaks muule on kaks tema selgroolüli niiöelda kokkusulanud, kirjutab LadBible.

Kasvataja kahtles, kas keegi nii iseäraliku välimuse ja üsna mitme terviseprobleemiga koerale kodu tahaks pakkuda, aga viimasel hetkel keegi siiski leidus.

Jarmo Korhonen, kes Nekku kaheksa aastat tagasi endale võttis, ütleb, et armus omapärase välimusega kutsikasse kohe ja tõi ta peagi koju oma kahe teise corgi, Niisku-Neiti ja Karkki juurde.

Miks Nekkuga nii läks, ei oska keegi arvata. “Tema vanemad on mõlemad tõutunnistusega ja tugeva tervisega koerad, kutsikad olid planeeritud,” räägib Jarmo.

Geenivea tõttu on Nekkul probleeme 3D-nägemisega ja nii kipub ta liikudes vastu teisi koeri ja objekte põrkama, mistõttu elab Nekku tänaseks Jarmo vanemate juures. Seal on tal rohkem ruumi ja vabadust liikumiseks. Aga Jarmo ja kahe teise corgiga kohtub ta siiski väga tihti.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.