Lemmik

Järvamaal murdis hunt peremehe silme all koera maha

Foto: Shutterstock

Järvamaal murdis hunt ööl vastu teisipäeva peremehe silme all koera, kirjutab Järva Teataja. 

Järva vallas Kaalepi külas elav Raido Razduvalov rääkis, et pärast keskööd nõudis aastane puudel Sofi õue. Kohe kui koer õue sai hakkas ta millegi peale haukuma. Seejärel kuulis mees, kuidas üks loom jookseb ligiduses ning seejärel oma koera kiunimist. Hetk hiljem oli taas vaikus.

Razduvalov selgitas, et kuigi koer murti temast loetud meetrid eemal maha, siis väljas oli juba nii pime, et ta ei näinud midagi. Selles, et väikese koera murdis maha just hunt, Razduvalov ei kahtle, sest sealkandis käivad sageli hundid ringi hulkumas. „Talvel olen maja juures lume peal nende jälgi näinud ja ükskord nägin hunti oma puukuuri taga,“ sõnas ta.

Kui valgeks läks, nägi mees, et hunt oli läbi viljapõllu koera metsa lohistanud. „Eks ta viis kutsikatele süüa,“ arvas mees.

Razduvalov lootis, et kohalikud jahimehed saavad loa, selle hundi küttimiseks, sest muidu tuleb ta tagasi. „Öeldakse küll, et hunt inimese kallale ei tule, aga meil on siin väikesed lapsed,“ rääkis ta. „Sügisel võib olukord veelgi hullemaks minna, sest siis hakkavad vanad hundid kutsikaid murdma õpetama.“

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.