Lemmik

Laagna tee avariis viga saanud koerale annetatud raha läheb teiste loomade raviks

Avariis raskelt viga saanud Arina ravikulud katab kindlustus.Foto: Heiki Valneri blogi

Tallinnas Lasnamäel Laagna teel juhtunud raskes liiklusõnnetuses viga saanud koera raviks annetatud üle 31 000 euro läheb teiste hädas olevate loomade päästmiseks ja raviks, sest Lasnamäel juhtunud õnnetuses viga saanud koera ravikulud tasub kindlustus.

Reede pärastlõunaks oli Laagna tee õnnetuses viga saanud koera raviks annetatud Loomapäästegrupile 31 331 eurot, ütles loomapäästjate esindaja Heiki Valner BNS-ile. “Raha läheb nagu kõigil vaarasematel juhtumitel peamiselt ikka raviks, sest neid juhtumeid on meeletult palju – viimased kolme päeva jooksul on olnud neid 11.”

Vastates küsimusele, kas kindlustuse asja ei oleks pidanud enne raha kogumise algust täpsustama, sest üldiselt tasub liiklusõnnetuses osalenute ravikulud ju kindlustus, vastas Valner, et õnnetus juhtus  20. juunil, laupäeval ja Loomapäästegrupini ei ole nüüd ega ka kunagi varem jõudnud teavet, et õnnetuses vigastunud lemmiklooma ravikulud – välja arvatud juhtudel kui lemmikloom oli kindlustatud, – kataks kindlustusselts.

“Ka viimastest pole tegelikult meile teada antud ja reeglina küsivad autojuhid kahjude hüvitamist loomaomanikult. Kordan üle, et nädal hiljem ehk täna väidetavalt tehtud liiklukindlustusfondi otsus pole Loomapäästegrupini jõudnud. Seega väide, et liiklusõnnetuses vigastunud loomade ravikulude hüvitamine on üldteada, ei pea paika ja on meelevaldne,” sõnas Valner. 

“On tavapraktika, et õnnetuses vigastunud loom viiakse koheselt kliinikusse ja talle osutatakse erakorralist abi. Vajadusel alustatakse samal hetkel ka annetuskampaaniaga,” rääkis Valner. “Arina [Laagna õnnetuses viga saanud koera] juhul oli koeraomanikku võimalik tuvastada ja alles pärast temaga 22. juunil sõlmitud kokkulepet alustas Loomapäästegrupp annetuste kogumist samal päeval ja võttis kõik tulevikus tekkivad ravikulud enda kanda.”

“Pärast meedias avaldatud annetuskampaania algust võtsid grupiga ühendust ka Volvos istunud kannatanute ehk Arina omanike töökohtade esindajad, kes avaldasid soovi arvete tasumisel osaleda. Kuna Loomapäästegrupile oli laekunud juba piisavalt raha, siis teavitasime, et raha otseselt enam ei vaja ja koer Arina ravi on tagatud. Vaatamata sellele jäi AS LTH-Baas oma seisukoha juurde ja kompenseeris neljapäeval Loomade Kiirabi Kliinikule ja Erivet Loomakliinikule juba Loomapäästegrupi poolt makstud arved summas 3050 eurot,” rääkis Valner.

Eesti Liikluskindlustuse Fond märkis reedel, et kui liiklusõnnetuses saab inimene või talle kuuluv koduloom viga, siis nende ravikulu katab liikluskindlustus – nii hüvitab ka Laagna liiklusavariis viga saanud koera ravikulud kindlustusandja, antud juhul Ergo.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.