Lemmik

Loomaarst: koerte katku levik Eestis muudab murelikuks, oma lemmikud tuleks kindlasti vaktsineerida

Koerad tuleb katku vastu vaktsineerida.Foto: Shutterstock

Tartus tegutsev loomaarst Janne Orro annab oma sotsiaalmeediapostituses teada, et teated koerte katku levikust metsloomadel üha sagenevad ja see muudab teda murelikuks. Arst kutsub üles viivitamata koeri vaktsineerima.

Arsti sõnul teevad viimased teated koerte katku leidudest metsloomadel (rebased, mägrad) teevad ülimalt murelikuks. Teateid on erinevatest Eesti piirkondadest nii Lääne-Eesti saartel kui Lõuna-Eestis.

“Koerte katk ei ole mingi nali, suremus on 70-80% ja ellujäänutele jäävad eluaegsed tervisekahjustused. Õnneks annab vaktsineerimine hea immuunkaitse pikas ajaks. Palun, head koerakasvatajad, ärge andke praegu mittevaktsineeritud kutsikaid uude koju, see on liiga riskantne. Täiskasvanud koeri oleks mõistlik vaktsineerida vähemalt 3 aasta järel koerte katku vastu,” kirjutab Orro oma postituses.

Kui koer on kompleksvaktsiiniga vaktsineeritud, on ta saanud ka kaitse koerte katku vastu. Neil koerteomanikel tuleks üle vaadata, et viimasest vaktsiinist poleks liiga palju aega möödas.

Janne Orro postitusega saab tutvuda SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.