Lemmik

Loomaarst selgitab: kas lemmikloom võib olla koroonaviiruse levitaja ja kuidas nendega praegu käituda?

Foto: Shutterstock

Sotsiaalmeedias levib kulutulena info, et lemmikloomad nakatuvad samuti koroonaviirusesse ja lisaks kõigele on nad ka ühed viiruse levitajad.

Õnneks on see info väär. Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) ja Maailma Väikeloomaarstide Assotsiatsioon (WSAVA) sõnul ei nakatu koduloomad COVID-19 viirusesse ega ole viiruse kandjad ega levitajad. 

“Siiani on suudetud viirus tuvastada paaril koeral Hong Kongis, kelle omanikud on praegu leviva koroonaviiruse tüvega nakatunud. Sellegipoolest ei ole loomade haigestumist või viiruse edasi kandumist loomalt-loomale või loomalt inimesele tuvastatud,” sõnab EVSi president loomaarst Ingrid Hang.

Eesti Loomaarstide Ühingu (ELÜ) president loomaarst Priit Koppel lisab, et viirust on võimalik lemmiklooma pealt isoleerida nii nagu igalt pinnalt. “Oluline on ka lemmiklooma puhul järgida üldlevinud hügieeninõudeid – enne ja peale looma puutumist tuleks pesta ja võimalusel desinfitseerida oma käsi,” lisab Koppel.  

Isoleerituna kodus olles on lemmikloom parim seltsiline, et kriisiolukorras vastu pidada. Ärge unustage, et mitte ainult inimesed ei vaja tänases olukorras suuremat tähelepanu, vaid ka lemmikloomad – nad vajavad meid praegu sama palju nagu meie vajame neid!

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.