Paljastus: mis toimub loomade varjupaigas tegelikult?

Koer varjupaigas.Foto: Kairi Killing

Rubriiki toetab

  • Tahad parandada oma lemmiku tervist?
  • Hea ja kindel partner Sinu lemmikule!
  • Vaata pakkumisi!

Terve tänase päeva, 24. mai, vältel toob Varjupaikade MTÜ avalikkuse ette kõigi oma seitsme üksuse juhtumised, sest aset leiab 24h maraton. Kes varjupaika helistab, millisele väljakutsele tuleb sõita, mitu looma saab koju ja mitu tuleb juurde – kõik juhtumised tuuakse sõnas ja pildis inimeste ette. 

Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuhi Anni Anete Mõisamaa sõnul on see ainulaadne võimalus heita pilk loomade varjupaikades toimuvale: “Meie eesmärk on tuua inimesed lähemale varjupaikade tegelikule maailmale, mis on täis armastust, hoolt ja pühendumust, aga ka rasket tööd ning eriskummalisi juhtumeid. Tihti on inimestel arvamus, et loomade varjupaiga töötajad tegelevad päev otsa vaid kassipoegade silitamisega. Loodame, et 24h maraton toob kaasa teadlikkust varjupaiga igapäevatöö ja loomade aitamise olulisuse kohta. 

Lisaks müütide kummutamisele täidab varjupaiga telgitaguste avamine veel üht olulist rolli. “Kuna saame igapäevaselt toimetada tänu annetajatele, on läbipaistvus meie töös eriliselt olulisel kohal. 24h maratoniga soovime toetajatele näidata, mis varjupaikades toimub, sest usume, et annetajatel peaks olema võimalus näha, mida nende annetustega korda saadetakse,” lisas Mõisamaa.

Varjupaikade MTÜ hoolitseb hetkel igapäevaselt ligi 500 looma eest. Aastas käiakse ligi 4000 väljakutsel ja sõidetakse läbi 115 000 kilomeetrit.  

Maratonil saab terve päeva jooksul silma peal hoida siin: https://varjupaik.ee/uudised-ja-blogi/uudised/vaata-reaalajas-milline-naeb-valja-uks-paev-loomade-varjupaigas-1

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.