Pärnu korterisse abitusse seisundisse jäetud 35 kassi vajavad abi

Pärnu korteri kassid.Foto: PTA

Rubriiki toetab

  • Tahad parandada oma lemmiku tervist?
  • Hea ja kindel partner Sinu lemmikule!
  • Vaata pakkumisi!

Pärnus päästeti suur hulk loomi, kelle omanik oli abitusse seisundisse jäetud.

Loomapidaja korterisse sisenedes oli tunda tugevat haisu, korteri põrand oli väljaheidetega määrdunud ning oli alust arvata, et kassid olid pikemaks ajaks omapead jäetud. Kuna loomade elu ja tervis oli ohus, võõrandas Põllumajandus- ja toiduamet nad omanikult ning Varjupaikade MTÜ Loomade heaolu keskus Viljandimaal võttis nad enda hoole alla.

“Saabumise hetkel olid kassid ärevad ja kartlikud, kuid aja möödudes on nad tasapisi uue koha ning meie inimestega harjunud. Kasside nahka katsid haavad ja kärnad ning pea kõigil neist on hambaprobleemid, millele ei ole õigeaegselt tähelepanu pööratud. Üks kassidest suri paraku südamerikke tõttu. Mõned kassid olid ka tiined ning poegisid meie hoole all. Koos poegadega on päästetud kasse kokku 35. Rõõmus uudis on see, et kassipoegadele ja viiele täiskasvanud kassile oleme juba uued head omanikud leidnud,” sõnas Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa.

Kassid tuleb steriliseerida-kastreerida, vaktsineerida, kiibistada ja paljudele neist teostada ka hambaoperatsioonid. Et Varjupaikade MTÜ saaks kassidele järjest vajalikud protseduurid teha, palutakse heade annetajate abi.

Protseduurid ühe kassi kohta lähevad maksma keskmiselt 250 eurot ehk kokku ligi 9000 eurot.

Varjupaikade MTÜ palub kõikide loomasõprade abi, et nende kasside elu oleks edaspidi valu- ja stressivaba. Selle lingi kaudu tehtud annetus läheb otse päästetud kasside aitamiseks: https://varjupaik.ee/loomad/35-kassi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.