Lemmik

Politseikoer Nitro aitas leida metsa eksinud naised

Nitro.Foto: Politsei- ja piirivalveamet

22. juulil aitasid Ida prefektuuri koerajuht Tarmo Nukka ja tema truu kaaslane Nitro metsast välja kolm eakat naist, kes läksid kella poole ühe ajal päeval Lüganuse vallas Tarumaa küla kandis seenele ning mõne aja pärast mõistsid, et iseseisvalt nad tagasiteed ei leia.

Naised helistasid kella 15.30 ajal hädaabinumbrile 112 ning teatasid, et vajavad abi. Jõhvi politseijaoskonna politseikapten Annika Elm selgitas, et eksinud inimeste teadetele reageerib politsei alati väga tõsiselt ning täiendatud jõududega.

„Sündmuskohal hindame esiti olukorda ning otsustame, kas kaasame otsingutesse ka vabatahtlikud, drooni, kopteri või teenistuskoerad. Sel korral otsustasime otsingutesse koheselt kaasata koerajuhi koos koeraga, sest naiste kadumisest oli veel vähe aega möödas ja nende jälg veel nii-öelda värske. Teenistuskoer Nitro võttis kiiresti metsas jälje üles ning juhatas koerajuhi Tarmo Nukka läbi rägastiku eksinud naisteni, kellega oli kõik korras,“ ütles Elm.

Elm lisas, et eakad naised käitusid ainuõigelt, helistades koheselt hädaabinumbrile 112 kui mõistsid, et ei pruugi iseseisvalt metsast väljapääsu leida. „Kiire teavitamine aitab ka meil rutem metsa eksinud inimesed leida,“ selgitas politseikapten.

Annika Elm nendib, et seenehooaeg on alanud ning sel aastal on politsei üle Eesti saanud juba mõningaid teateid metsa eksinud inimeste kohta. „Meil on hea meel, et inimesed politseile teada annavad kui mõistavad, et on kodutee kaotanud.

Ka kõige tuttavamasse metsatukka on võimalik ära eksida ja seepärast on oluline, et metsa minnes tuleb lisaks korvikesele ja seenenoale kaasa võtta laetud mobiiltelefon, taskulamp, tikud, joogivett ja süüa,“ tuletas Elm meelde.

„Ka sel korral olid metsa eksinud naiste korvid seeni täis, aga paraku ei olnud nad arvestanud sellega, et võivad metsas viibida kauem kui plaanitud ega võtnud seetõttu vett või toidumoona kaasa. Positiivne on aga see, et naistel olid kaasas täislaetud akudega mobiiltelefonid, mille kaudu said nad abi kutsuda ning pidevalt politseinikega kontaktis olla,“ lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.