Lemmik

Selgusid aasta loomasõbralikuim ja -vaenulikuim tegu

Eesti Loomakaitse Seltsi esindajad Andrei Korobeinikuga.Foto: ELS

Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) poolt korraldatud internetihääletusel valiti 2020. aasta loomasõbralikuks avaliku tähelepanu pälvinud teoks Riigikogu liikme Andrei Korobeiniku algatus muuta loomakaitseseadust. 

Aasta loomavaenulikuks teoks hindasid hääletajad Paide noorte teo, kus poisid mängisid siiliga jalgpalli ja tapsid ta julmal viisil.

“Sellel aastal tõid valijad välja, et valiku tegemine oli väga raske. Kõik hääletusele pandud loomasõbralikud teod on väga positiivsed ning kõik loomavaenulikud teod äärmiselt julmad. Kuid sellele vaatamata said võitjad teiste ees suure edumaa,” kommenteeris ELSi juhatuse liige Jana Adamsons.

Kokku osales hääletusel ligi kolm tuhat inimest. 

Loomasõbraliku kategooria võitja, loomakaitse seaduse algatus, kogus 57% häältest.

“Selle aasta sõbralik tegu on kindlasti midagi, millest saab kasu suur arv loomi ja loodame, et see aitab kaasa parema loomapidamiskultuuri tekkimisele. Inimesed väga ootavad loomakaitseseaduse muutmist,” rääkis Adamson.

Kuid ka teised positiivsed teod ei jää oma olulisuse ja südamlikkuse poolest esimesele alla. Ka need on heaks eeskujuks ja kahtlemata aitavad meie ühiskonnal areneda loomasõbralikumaks kohaks. 

Teise koha pälvis politsei- ja piirivalveameti ja päästeameti tubli töö hädas loomade aitamisel, mille kasuks otsustasid 23% valijatest. Maanteeameti tegevus, mis on aidanud kaasa metsloomade turvalisuse tagamisele sai 17% häältest.

Täna andsid Seltsi esindajad Riigikogus 2020. aasta loomasõbraliku teo tunnustus üle Andrei Kororbeinikule.

Sellel suvel uuris Riigikogu liige oma sotsiaalmeedia lehel inimestelt milliseid muudatusi vajab loomakaitseseadus. Kogus kokku ka inimeste ja organisatsioonide ettepanekud. Hetkel tehakse tööd muudatuste suunas. Korobeinik märkis, et esimeseks initsiatiiviks on üleriigilise lemmikloomaregistri loomine.

Tema sõnul jäi töösse praeguse seisuga kokku 15 ettepanekut, nendest suur osa tunduvad üsna realistlikud.

“Seaduse vastuvõtmine on võimalik vaid siis, kui erinevate poliitiliste jõudude vahe toimib koostöö. Tundub, et loomakaitse teemadel on koostöötahe täiesti olemas,” lisas Andrei Korobeinik.

Selle aasta loomavaenuliku kategooria kandidaadid on kõik äärmiselt julmad ja kindlasti on need teod riivanud paljude inimeste õiglustunnet. 2020. aasta loomavaenulikuks teoks valiti ülekaalukalt Paide noorte tegu, mille käigus tapeti siil.

Lausa 57% hääletajatest leidis, et tegu on kõige loomavaenulikuma teoga. Teiseks jäi Hiiumaal toimunud rebase tapmine (25%) ja kolmandaks hääletas 16% valijatest Haapsalus piinaval viisil tapetud kassi juhtumi. 

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.