Lemmik

Selgusid Eesti kuulekaimad ja parima ninaga teenistuskoerad

Fotod: Mihkel Rikas

Eile, 1. novembril, toimusid Vanglateenistuse korraldatud teenistuskoerte ainete otsingu ja kuulekuse võistlused. 

Teenistuskoerte otsingu ja kuulekuse võistlusel Tagadi Koerte treeningkeskuses said kokku vabariigi parimad erilõhnu (narkootikumid, tubakas ja lõhkeaine) otsivad teenistuskoerad. Võisteldi peidetud aine tuvastamises esemetest ja kuulekuses. Kokku osales 25 koeratiimi Politsei- ja Piirivalveametist, Päästeameti Demineerimiskeskusest, Maksu- ja Tolliametist ning Vanglateenistusest.

Kõige parem keelatud aineid leidev koer kõigist võistlejatest ehk Meisternina on narkokoer Ted koerajuhi Janariga Maksu- ja Tolliametist. Lisaks valiti parimad ka eraldi iga aine kategoorias. Võidu narkokoerte seast noppisid samuti Ted ja tema juht Janar. Lõhkeaine koerte I koht läks koer Timole ja koerajuht Aleksanderile Päästeameti Demineerimiskeskusest. Tubakakoerte I koha said Pixy ja Jelena Jegorova Maksu-ja Tolliametist.  

Lisaks toimus eraldi osana ka kuulekusvõistlus, mille võitis Pentu koos Taimiga Maksu- ja Tolliametist. Möödunud aasta parim narkootikumide leidja Vanglateenistuse koer Sky koos Heili Reiliga näitas sellel aastal kõrget klassi kuulekuses ja saavutas selles II koha. Kokku osales kuulekusvõistlusel kaheksa tiimi.

Narkootikumide leidmises on väga head ninad ka teistel Vanglateenistuse koertel. Teiseks tuli narkootilise aine otsingul  Vanglateenistuse koer Ronja ja koerajuht Annika Sild, kolmanda koha teenisid Dico ja tema juht Heili Reili.

„Oma oskuste harjutamiseks ja demonstreerimiseks olid kohal meie teenistuste kõige paremad koerad, mis lõi võistluse väga kõrge taseme. Küll aga parimaid koeri ei ole ilma suurepäraste juhtideta. Koerte juhtide ja koerte hea koostöö ja kõrge sooritustase on need, mis aitavad meil tagada siseturvalisust kogu riigis“, räägib selle aastase võistluse korraldanud Vanglateenistuse valvur ja koerajuht Jaanika Piir võistluse toimumise olulisusest.

Aineotsingu ja kuulekusvõistlused toimuvad kolmandat aastat, Päästeameti Demineerimiskeskusest Urve Lageda algatusel, kes oli ka tänavu otsingülesande peakohtunikuks. Varasemalt on osalenud koerad ka välisriikidest. Järgmine suur koerte ja koerte juhtide mõõduvõtt leiab aset juba kolmepäevastel kutsemeisterlikkuse võistlustel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.