Lemmik

Siin on sinu võimalus: Varjupaikade MTÜ korraldab väga ägedat kampaaniat

Koduotsingul Sultan.Foto: varjupaik.ee

Varjupaikade MTÜ korraldab novembris väga ägedat kampaaniat: kodusid otsitakse vanematele kui viieaastastele koertele.

Varjupaikade MTÜsse kuuluvad loomade varjupaigad üle Eesti peavad novembris esmakordselt vanemate koerte kuud, mil pakutakse inimestele tuge üle viieaastaste koerte võtmisel.

“Üle viieaastaseid koeri peetakse sageli liiga vanaks, et pakkuda neile uut kodu. Samas on nad elukogenud ja iseseisvad loomad, kes ei tee enam kutsikaea rumalusi. Nad tunnevad juba inimeste maailma, kuid on samal ajal endiselt õppimis- ja kohanemisvõimelised. Lisaks on varjupaigast võetud koerad, kes on korra suutnud üle elada kodu kaotuse, uue võimaluse eest siiralt tänulikud.

Sageli tunnevad inimesed hirmu ka vanemate koerte tervisehädade ees, mis võivad kaasa tuua suuri kulusid. Sel põhjusel lubame jagada uue omanikuga vastutust, kui tema võetaval lemmikloomal on diagnoositud krooniline haigus, mis allub ravile. Samuti lubame, et kui omanikul pole võimalik varjupaigast võetud lemmiklooma enam pidada, siis võtame ta uuesti oma hoole alla,” seisab Varjupaikade MTÜ kodulehel.

MTÜ esindaja sõnul on siiani kodu leidnud üheksa kampaanias osalevat koera ja 15 on veel oma õige omaniku ootel. “See on väga hea tulemus, üks koju läinud koer oli seda juba kolm aastat oodanud. Kui ainult tema üksi oleks koju saanud ainult sel kuul, võiks juba edukaks pidada,” sõnab esindaja.

Kodu otsivad koerad ja rohkem infot kampaania kohta leiab Varjupaikade MTÜ kodulehelt. Kui oled kaalunud vanema ja tasakaalukama sõbra võtmist, siis siin on sinu väga suurepärane võimalus!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.