Lemmik

Tallinna Ülikooli lühikursusel saab õppida enda lemmikuid mõistma 

Foto: Unsplash

Viis kuud vältav mikrokraadi kursus aitab paremini aru saada nii lemmiklooma – olgu selleks kass, koer või hobune – hingeelust kui ka käitumisest.

Jaanuaris alustav programm on mõeldud selle koordinaatori Maarja Tali sõnul inimesele, kes soovib süveneda keskkonna, inimeste ja loomade vastastikmõjude teaduspõhise uurimise valdkonda või kaasata tulevikus oma erialases tegevuses loomi.

Näiteks on oodatud õppima inimesed, kes puutuvad enda tööülesannetes kokku keskkonna, inimeste ja loomadega ning kelle ametipositsioon eeldab teadmisi inimese-looma interaktsioonide valdkonnast.

“Inimesed, kes töötavad loomadega, peaksid omama liigispetsiifilisi teadmisi tajudest, käitumisest ning vajadustest,” rääkis Tali. “Samuti on oluline osata looma õpetada ning lugeda tema kehakeelt.”

Mikrokraadiprogramm annab ülevaate inimese-looma interaktsioonide valdkonnaga seotud teaduspõhistest lähenemistest inimese tervise ja heaolu edendamise või õppeprotsessidesse. Samuti aitab õppekava mõista lemmiku käitumist, tajusid, tervist ning heaolu.

Mikrokraadi lektorid on loomi kaasavate sekkumiste ja looma tervise ning käitumise eksperdid ning suurte kogemustega praktikud. Lektorite hulgas on näiteks psühholoog Liis Teesaar, zoosemiootik Laura Kiiroja, teadur Lea Tummeleht ja loomaarst Janne Orro.

Eestis on seni olnud võimalus õppida loomakasvatuse, bioloogia ning zooloogia erialadel. Peamiselt on nende õppeprogrammide keskmes imetajatest mets- või põllumajandusloomad.

Inimese-looma interaktsioonid mikrokraadi õppekava on loodud TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi, Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu ja Eesti Ratsutamisterapeutide Liidu koostöös.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.