Telesaade võtab luubi alla koeraomanikud, kes lasevad karistamatult oma loomadel teisi rünnata

Võõralt koeralt pureda saanud naine oma lemmikuga.Fotod: Kanal2

Rubriiki toetab

  • Tahad parandada oma lemmiku tervist?
  • Hea ja kindel partner Sinu lemmikule!
  • Vaata pakkumisi!

Täna kell 20:30 süveneb teleajakirjanik Elo Mõttus-Leppik Kanal 2 saates „Täistund“ viimastel aastatel avalikkust šokeerinud koerte rünnakutega seotud kasvavasse probleemi. Kolme aasta jooksul on koerte rünnakute ohvriks langenud üle 4700 inimese. Miks jätab riik inimesed põrgukoerte eest kaitseta?

Ajakirjanik Elo Mõttus-Leppik läheb Laitsesse, kus mõni kuu tagasi toimus šokeeriv koerte rünnak ja pureda said Kaie ning tema väike pomeranian Pommi. Koerad puresid naise käsi, et koerakest kätte saada. „Ma olin juba selja pööranud, kui kaks suurt koera hüppasid mulle selga. Ma kukkusin maha ja peamiselt hüppasid nad mulle kätte,“ meenutab kohutavat õhtut Kaie, kes sai ise korralikult pureda ning kelle väike koer Pommi sel õhtul kahe amstaffi lõugade vahel hukkus.

Kaiele kallale karanud amstaff tõugu koerad on mitmes riigis ära keelatud, kuna nendega seoses on maailmas enim inimeste surmaga lõppenud rünnakuid.

Miks jooksevad Eestis külade vahel jätkuvalt vabalt ringi kurjad koerad? Mis toimub koerte omanike peas, kes oma neljajalgseid vabalt ringi joosta lasevad? Miks jäetakse inimesed hoolimatute koeraomanike neljajalgsete hirmuvalitsemise alla? Kas tõesti peame ära ootama mõne fataalse rünnaku, enne kui midagi muutub? Teleajakirjanik Elo Mõttus-Leppik süvenes teemasse ja avastas midagi täiesti jahmatamapanevat.

„Täistund“ on Kanal 2s täna kell 20:30.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.