Lemmik

Varjupaikadest saab oktoobris musta karva kassi pea olematu loovutustasuga

Must kass varjupaigas.Foto: Agne Astel-Rankla

Varjupaikade MTÜ sõnul on musta kassi kuu osutunud nende kõige populaarsemaks kampaaniaks.

“Meil on tõeliselt hea meel, et saame läbi selle kampaania tõmmata tähelepanu nendele kassidele, kes muidu jäävad varjupaikades pigem tagaplaanile. Tahame näidata, et musta värvi kassid väärivad sama palju tähelepanu ja armastust nagu iga teine kass ja seda aasta ringi, mitte ainult oktoobrikuus. Loomulikult on meie eesmärgiks leida loomadele hoolivad kodud kogu eluks ning on väga oluline rõhutada, et looma võtmine peab olema läbimõeldud otsus,” sõnas Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa.

Autor: Thor Cresado

Musta kassi kuud on varjupaikades peetud alates 2014. aastast. Ja kuigi sel ajal on pjedestaalil mustad kassid, aitab kampaaniaga kaasnev tähelepanu uude koju lisaks mustadele kassidele ka väga palju teisi kasse. Nii saadeti eelmise aasta oktoobris koju rekordilised 209 kassi. Praegu on Varjupaikade MTÜ hoole all uut kodu ootamas 141 musta kassi, kuid oktoobri jooksul tuleb neid kindlasti juurde.

Autor: Kairi Killing

Sel aastal ühineb kampaaniaga Sokisahtel, kinkides iga oktoobris ostetud kassipildiga sokipaari pealt 1 euro varjupaigakasside heaks.

Varjupaikades kodu ootavate mustade kasside kohta saab infot veebilehel: https://varjupaik.ee/loomad/paku-kodu/musta-kassi-kuu-2021

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.