Lemmik

Veterinaaramet võtab omanikult ära 28 väga kehvades tingimustes virelenud koera

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Selle nädala lõpus saab Lääne-Nigula vallavalitsus enda hoole alla Väike-Lähtru külas elavad 28 koera, kelle veterinaaramet omanikult ära võtab, kirjutab Lääne Elu. 

Kolmapäeval käis Lääne-Nigula vallaa teede- ja kommunaalnõunik Olev Peetris koos veterinaarameti Läänemaa peaspetsialisti Tõnu Erikuga koeri kokku lugemas ning nende vanust ja sugu hindamas. Kui alguses oli teada, et koeri on 19 või 21, siis kolmapäevasel lugemisel selgus, et neid on lausa 28.

Peetrise sõnul on koerte omanik suur loomasõber ja koerad on hästi toidetud. “Kui ma kohale jõudsin, siis ta just andis neile süüa,” ütleb Peetris. Probleemiks on hoopis koerte elutingimused.

Loomad elavad mudasel pinnasel, metsateost tekkinud puuvirnade taga. Üks koertest pääseb vabalt liikuma, teised elavad väikestes puurides. “Tingimused on pehmelt öeldes kurvavõitu,” räägib Peetris.

Koerad elavad käepärastest materjalidest tehtud puurides, mille seinu hoiavad püsti autorehvid, lauajupid ja eterniiditükid. Kogu hoov on rämpsu täis.

Eestimaa loomakaitse liidu Läänemaa piirkonnajuhi Kaija Paalbergi sõnul on koerafarm olnud seltsi huviorbiidis juba aastaid ja nemad pöördusid veterinaarameti poole. Paalbergi sõnul on koerte aedikud muutunud aastatega viletsamaks.

Paalberg ütleb, et seni on nad veterinaarametilt saanud vastuseks, et kõik vastab normidele ja omanikule tehti ettekirjutus, et peab loomad vaktsineerima ja steriliseerima ning korrastama aedikud. “Omanik ise ütles ka, et ei ole ettekirjutusi täitnud,” sõnab Paalberg. Selge on, et omanikule käivad koerad üle jõu.

Peetrise sõnul saab vallavalitsus loomad endale selle nädala lõpus, sest veel on vaja tegeleda paberimajandusega. Ta lisas, et koerte praegune omanik lubas veterinaarameti otsuse vaidlustada.

Nüüd on vald küsimuse ees, kuhu 28 koera panna – varjupaikades on ruumipuudus. Peetris loodab, et koertele leitakse hoiukodud, kus nad saavad olla kuni päriskodu leidmiseni.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.