Remont&ehitus

Aasta parim ehitaja selgub nelja nominendi seast

Valitakse parimat ehitajat.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Tallinnas Kultuurikatlas teisipäeval toimuval ehitussektori erialaliitude ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi korraldataval virtuaalsel konverentsil „Ehitus 2022+: E-horisont“ selguvad konkursi „Aasta Ehitaja 2021“ võitja.

Avalikule konkursile olid oodatud osalema kõik ehitusjuhid, kellel on erialane kõrgharidus ja eelnev projektijuhtimiskogemus. Konkursi “Aasta Ehitaja 2021” tiitlile võis esitada nii peatöövõtu, kui ka alltöövõtu projektijuhte, kelle juhitud ehitusobjekt valmis mullu 2. oktoobrist tänavu 1. oktoobril.

Konkursi eesmärk on leida parim ehitusjuht, kelle töö on pälvinud kõrge tunnustuse nii ehituse tellijalt, arhitektilt, projekteerijalt kui ka omanikujärelevalve teostajalt. Konkursi eesmärk on läbi oma ala parimate tunnustamise ehitaja ameti suurem väärtustamine.

„Peab rõõmuga tõdema, et aastate jooksul on konkurents parima ehitusjuhi tiitlile tihenenud, mida kinnitab ühelt poolt esitatud kandidaatide suur arv, teiselt poolt aga kandidaatide kõrge professionaalsus ja ehitustööde ühtlaselt kõrge kvaliteet. Žürii jaoks on võitja väljaselgitamine osutunud põnevaks väljakutseks, sest võrdväärseid kandidaate on mitmeid,“ ütles Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevdirektor Indrek Peterson.

Neljateistkümne kandidaadi hulgast pälvisid žürii poolt kõrgema tunnustuse neli kandidaati. Konkursi “Aasta Ehitaja 2021” nominendid on Janno Oja ja KMG Inseneriehituse AS
Tallinna Vanasadama avatava sillaga; Tõnu Madissoon ja Astlanda Ehitus OÜ
Tabasalu hariduskompleksiga; Raiki Reiljan ja Tallinna Teede AS Tallinna Tondiraba pargiga ning Ahti Kala ja Embach Ehitus OÜ Tartu Kesklinna perearstikeskusega.

Eesti Ehitusettevõtjate Liit valib parimat ehitusjuhti juba alates aastast 2009. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.