Remont&ehitus

Algab aasta parima betoonehitise konkurss

Eesti Kunstiakadeemia, eelmise aasta võidutöö.Foto: Eesti Betooniühing

Rubriiki toetab

Betooniühing ja ehitusmaterjalide tootjate liit otsivad konkursiga tänavust parimat betoonehitist, et tõsta betooni kui kodumaise ehitusmaterjali mainet ning kaasa aidata betoonarhitektuuri, -tehnoloogia ja -ehituse arengule.

“Eesti jätkuv linnastumine toetub tugevalt betoonist ehitamisele,” ütles betooniühingu juhatuse esimees Tiit Roots pressiesindaja teatel. „Nii infrastruktuur kui hoonete ehitus põhineb paljuski betoonil.”

Rootsi sõnul on betoon kui enimkasutatav kodumaine ehitusmaterjal ka sellel aastal taas hulgaliselt kasutamist leidev. „Kutsume valmivate ehitiste loojaid oma väärtehitisi meie võistlusele esitama,” sõnas ta.

Betoonehitise konkursile võib esitada ehitisi – hooneid ja rajatisi – mis antakse tellijale üle selle aasta jooksul, samutiehitisi, mida ei ole sellele konkursile varem esitatud.Esitada võib ka konstruktsioone ja menetlusi.

Võidab objekt või menetlus, kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel. Võidutöö valimisel arvestatakse objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust ning nõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.

Peaauhind kuulub võiduidee autorile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja, raketise tarnija, betoontoodete tootja ja betooni tarnija.

Žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Kunda Nordic Tsemendi ja ehitusajakirjanduse esindajad.

Konkursile tööde esitamise tähtaeg on 2. detsembril ja võitja kuulutatakse välja 20. üleriigilisel betoonipäeval 2020. aasta märtsis.

Betoonehitiste konkurss on vanim Eesti ehitusvaldkonna võistlus, mida on korraldatud alates 2000. aastast, tänavu juba 20. korda.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.