Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS-i ehitusjuhi Lauri Matteuse sõnul esitavad puitkonstruktsioonide kasutamine ja hoonele seatud kõrged keskkonna- ja jätkusuutlikkuse standardid ehitajatele mitmeid keerukaid väljakutseid. Esmajärjekorras rajatakse paepinnasesse sügav vundamendiauk, kuhu ehitatakse parkla ja tehnoruumide jaoks monoliitbetoonist kolm maa-alust korrust. Kuna puit on ilmastikumõjude suhtes tundlik, tuleb kõrghoone maapealsed kandekonstruktsioonid ehituse ajaks katta ja kaitsta. Matteuse sõnul nõuab see ehitajalt põhjalikku ettevalmistust, tööde planeerimist ja teostust.
If Kindlustuse juhatuse liikme Tiit Kolde sõnul omas uue peamaja ehitamisel suurt tähtsust ka paiknemine Tallinna tuiksoonel. “Rahvusvahelise ettevõttena on bussi- ja lennujaama ning tulevase Rail Baltica Ülemiste terminali lähedus peakontori asukoha valikul samuti tähtis,” ütles Kolde. Tema sõnul vastab tulevane If Kindlustuse Maja ka oma keskkonnasäästlike tehniliste lahenduste poolest ettevõtte vajadustele ja väärtustele.
Fahle Maja kõrvale kerkiva kaheksakorruselise, suurte haljastatud terrassidega unikaalse büroohoone projekteerimisel tehti koostööd TalTechi ning ETH Zürichi ülikoolide teadlastega. Maja kavandasid LUMIA arhitektuuribüroo arhitekt Margit Aule ja Kristo Põlluaas.
Fausto Capital investeerib Fahle Terrassid büroohoone ehitamisse 13,4 miljonit eurot. Kokku tuleb majja 6845 ruutmeetrit A-klassi büroopinda. Esimesele korrusele on planeeritud kohvikud ja teeninduspinnad, alates neljandast korrusest hakkavad hoonet kaunistama astmeliselt suurenevad roheterrassid, kust avaneb vaade kesklinnale ja merele.
Rajatav hoone on osa kasvavast Fahle linnakust, kuhu on ennast juba sisse seadnud Postimees, Stora Enso, Workland, Magnum, Betsson, Apollo, ja paljud teised. Fahle Linnaku eelmine etapp pälvis Eestis esimese BREEAM kõrgeima, Outstanding taseme rohemärgise, mis tunnustab ärihoonete keskkonnasõbralikkust ja seal töötavate inimeste heaolu. Uus puidust kõrghoone vastab samuti neile rangetele kriteeriumitele.