Remont&ehitus

Eesti tootja majad said Inglismaal suure tunnustuse osaliseks

Iglucrafti maja seestpoolt.Foto: Kalle Veesaar

Rubriiki toetab

Reisiportaal Host Unusal valis välja 10 kõige paremat aastaringseks kasutamiseks mõeldud Suurbritannia kämpingut, mille hulgas oli ka Eestis toodetud Iglucrafti väikemajadega Lydcott Glamping.

Iglucrafti juhatuse liige Priit Kallas kinnitas, et iglukujulised kämpingud on Ühendkuningriigi puhkajate seas väga hästi vastu võetud. „Juba mitmeid aastaid valitseb Inglismaal trend, et ka puhkus looduse keskel asuvas kämpingus võib olla luksuslik. Glamping (glamuur + kämping) on Suurbritannias väga levinud ja kämpingupidajad on aru saanud, et erilise öömaja eest ollakse valmis rohkem maksma,“ selgitas Kallas.

Iglucrafti majake. Foto: Kalle Veesaar

Edela-Inglismaal Cornwallis asuv Lydcott Glamping toodi välja luksuslike väikemajade ja imelise merevaate tõttu. Öö seal asuvas iglumajas maksab 85-130 naelsterlingit kahele inimesele. Väikemajad mahutavad 2-4 inimest.
Iglucrafti edule Inglismaal on kaasa aidanud ka see, et Suurbritannia superstaarid David Beckham ja Gordon Ramsay soetasid endale hiljuti Eestis toodetud iglukujulised saunad.

Portaal Host Unusual külastab ja tutvustab erilisi puhkusepaikasid Suurbritannias ja üle kogu maailma.

Eestlastest omanikele kuuluv Iglucraft toodab Viljandimaal Leie külas iglukujulisi saunasid alates 2014. ja väikemaju alates 2017. aastast. Ettevõte alustas disainsaunade tootmisest, kuid tänaseks moodustab suurema osa ärist väikemajade müük. 

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.