Remont&ehitus

Eestlased ostavad köögimööbli hea meelega pigem veebipoest

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Remondilaen Bigbank efektiga

Vaata lähemalt!

Uue kodu sisustamisele või õige mööbli leidmisele võib kuluda liigselt närvi ja stressi, mistõttu on inimeste seas üha populaarsemaks saanud internetist mööbli tellimine.

Eesti iduettevõte Furnum tõdeb, etläbinende veebikeskkonna otsibendaleköögimööblit iga neljas Eesti inimene.

Traditsiooniline viis otsida eritellimusel mööblit meilitsi on tänapäeval muutunud paljude inimeste jaoks liiga ajakulukaks: keskmiselt võtab eritellimusel mööbli tellimine aega vähemalt 32 tundi.

“Tavaliselt kulub mööbli tellimisel ideest soovitud tulemuse saavutamiseni keskmiselt 7-8 nädalat. Klassikaliselt soovitakse kodud valmis saada jaanipäevaks ja jõuludeks. Selle põhjus on lihtne – enamasti on nende kuupäevade ajalinimestel puhkusja sõbrad ning pere tulevad kokku, et tähistada värskelt valminud kodusid ja koosolemist,” ütles Furnumi tegevjuht Erki Pähklamägi.

Pähklamäe sõnul jätab pakkumiste võrdlemine ja analüüsimine ostja tihtipeale küsima, kas see on tõesti kõige parem valik turul. “Viimasel ajal oleme näinud, et eestlased otsivad üha enam mööblit internetist. Hetkel saab Furnumi keskkonnas viieminutilise päringuga saata pakkumise enamustele Eesti tootjatele,” lausus Pähklamägi.

“Eesti klientide käitumise puhul on iseloomulik leida turul mööblit parima hinna ja kvaliteedi suhtega. Eestlaste hinnatundlikkust näitab see, et väga tihti ostetakse mööblit just järelmaksuga ja kuni 48% klientidest plaanivad võtta tarbimislaenu. Eesti keskmine köökmaksabumbes 3800 eurot,” sõnas Pähklamägi.

Samamoodi saab köögimööblit otse ja kiiresti tellida tänavu Eestis avatud IKEA veebipoest. Köögimööbli saab sealses köögiplaneerijas ise kokku panna. Seejärel saab läkitada ostunimekirja kauplusesse ja lõpuks tuleb köök vaid laost ära tuua või lasta endale koju transportida.

Ka selle võimaluse on eestlased väga tänulikult vastu võtnud ja IKEA köögid on Eestis väga menukaks muutunud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.