Remont&ehitus

Enamik Tartu gaasiplahvatuses kahjustunud korteritest saavad jõuluks korda

Jaama 77, gaasiplahvatuses räsida saanud kortermaja.Fotod: Gjendsidige

Rubriiki toetab

Augusti keskpaigas toimus Tartus Jaama tänaval laastav gaasiplahvatus, mis viis eest uksed ja aknad ning jättis inimeste korterid elamiskõlbmatusse seisukorda. Kannatada saanud maja taastamine on jõudnud aga nüüdseks lõppfaasi ja enamik korteriomanikke saavad jõuludeks oma kodudesse naasta.

12. augustil kella kolmveerand kahe ajal sai häirekeskus teate, et ühes Tartu Jaama tänava elumajas immitseb korteriukse vahelt gaasilõhna, kuid ust ei avata. Et sellisele väljakutsele reageerivad alati korraga nii päästjad, meedikud kui ka politsei, oli juba mõne minuti pärast sündmuskohal terve rida operatiivtöötajaid. Pisut rohkem kui kümme minutit peale väljakutset toimus aga ulatuslik gaasiplahvatus.

Plahvatuses sai räsida 15 korterit, millest mitmed vajasid kapitaalremonti. Gjensidige kahjukäsitluse osakonna juhi Maarika Mürgi sõnul on aga tänaseks majasisesed remonditööd suuremas osas lõpule viidud. „Eelmisel kuul tehti kortermajale ka fassaadipuhastus ning lisaks teostati ka fassaadi värvimistöid. Kevadel saab soojema ilmaga lõpetada välitööd ning viia läbi pinnase koorimine, istutada muru ja paigaldada uus mänguväljak,“ kommenteeris Mürk.

Jaama 77 kortermaja remonditööde käigus on enamik korteritest saanud tänaseks täiesti uue ilme.  „Korda tehti koridor, kõigile kahjustatud korteritele paigaldati uued tulekindlad uksed, uued aknad, teostati korterite siseviimistlus ja maja välitööd. Nii mõnigi majaelanik lasi remonttööde käigus korteri renoveerida vastavalt oma soovidele,“ sõnas kahjukäsitluse osakonna juht. Lisaks paigaldab Gjensidige kõikidesse taastatud kodudesse ka suitsuandurid.

Jaama 77 kortermajal oli kindlustatud nii hoone karp kui ka korterite siseviimistlus, mistõttu hüvitab Gjensidige kindlustus vajaminevad remonttööd nii majas sees kui ka maja ümbruses. Remonttööde kogukulu on umbes 300 000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.