Remont&ehitus

Fotod: Eesti sõdur ehitas Aafrikasse omapärase sauna

Eestlaste saun Timbuktus.Foto: Kaitsevägi

Lääne-Aafrikas ÜRO missioonil viibiv Eesti sõdur ehitas kaugele maale omapärase sauna, mis on juba teine eestlaste sõdurisaun sealkandis.

Sauna teeb huvitavaks tõsiasi, et see on rajatud vanasse merekonteinerisse.

Lääne-Aafrikas ÜRO missiooni#MINUSMAkoosseisus teeniv major Steven Linkov ehitas ÜRO Timbuktu baasi territooriumile sauna, mis on juba teine eestlaste sõdurisaun Malis, kirjutab Sõdurileht oma Facebookis.

Esimese ehitas Gao baasi Estpla-30 koos rahvusliku toetuselemendiga möödunud aasta suvel.

„Minu soov oli jätkata Eesti sõdurite traditsiooni missioonipiirkonnas ja ehitada 2019. aasta jõuludeks saun. Tänaseks on projekt edukalt lõpetatud ja saun on leidnud juba korduvat kasutamist,“ ütles major Linkov.

Saunaõhtu Timbuktus. Foto: Kaitsevägi

Saunon ehitatud mahakantud ÜRO sanitaarkonteinerisse. Kohalikust taaskasutatud puitmaterjalist tehtud leiliruum mahutab üheksa inimest ning seda kütab elektrikeris. Lisaks on eesruum riietevahetamiseks koos duššiga. Varikatusega terrassil on grillimisnurk koos aiamööbliga.

Timbuktusse sauna ehitamist toetasid ettevõtetest Stokker AS ja Warren Safety OU, lisaks aitasid sauna valmimisele kaasa Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus ja erinevad kaitseväe üksused.

Rohkem pilte näeb SIIT.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.