Remont&ehitus

Fotod: ühes Tallinna korteris tuli remondi käigus seina seest päevavalgele omapärane varandus

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Remondilaen Bigbank efektiga

Vaata lähemalt!

Kui Tallinnas elav Jaana elukaaslasega korterit remontima asus, olid nad küll valmis selleks, et üllatusi võib seal ikka ette tulla, aga seda, mis nad oma kodu ühe seina seest leidsid, nad oodata ei osanud.

Ühel suvepäeval korteris vanu kipsseinu lammutades tegid noored väga huvitava avastuse: parasjagu käsil oleva seina lammutamise käigus hakkasid päevavalgele tulema korralikult ritta laotud suitsupakid.

Milleks suitsupakke omal ajal kasutati, Jaana arvata ei oska. Oletab vaid, et tegu võis olla omalaadse heliisolatsiooni lahendusega, sest nende korter oli kunagi osa teisest, mis jääb just suitsupakkidega vooderdatud seina taha.

Kuna kõik suitsupakid on venekeelsete kleepsudega ja nende hulgas on mõni mark, mis oli paar aastakümmet tagasi tuntud salasuits, on alust arvata, et kõik need pakid pärinevad piiri tagant.

Jaana plaanib osa seinast mingil moel eksponeerida, aga kuidas, ta veel ei tea. Kuna suitsupakisein nende üldise sisekujundusega ei sobi, on praegu tugevaimaks plaaniks seina sisse pisike klaasiga kaetud aken jätta, kust siis imetegu näha saab.

Jaana kodu arengutele saab kaasa elada Instagramis.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.