Remont&ehitus

Üks Eesti korteriühistu hoolitseb oma elanike eest eriti südamlikult

Piiri 5 korteriühistu keilas.Foto: EKÜL

Oktoobris pärjati selle aasta parimaid korteriühistuid. Teiste seas sai ühe eriauhinna väga erilise ja harvaesineva südamlikkusega silma paistev ühistu.

Eesti Korteriühistute Liidu konkursil sai parima renoveerimisprojekti kategoorias eriauhinna „Tähelepanelik, kõigi elanikega arvestav korteriühistu“ korteriühistu Piiri 5 Keilast.

„Selle eriauhinna saaja viinud läbi kortermaja tervikrenoveerimise, mille käigus rajati soojustagastusega ventilatsioonisüsteem, uuendati üldelektrisüsteem, renoveeriti veesüsteem. Maja sai uue katuse ja
kiviplaatidest käsitööfassaadi, mis laoti kokku kivi kivi haaval. Majal on uus kõnnitee- ja parklaala,“ tutvustas laureaati Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi.

„Eriauhinna toob ühistule aga üks detail renoveerimise juures, mis on täna veel Eestis haruldane ja annab tunnistust sellest, et tegemist on ühistuga, kes ei renoveeri ainult hoonet, vaid loob kodu, kus igal maja elanikul on hea olla. Selleks enamikule inimestest märkamatuks jäävaks detailiks on spetsiaalne vaegnägijatele mõeldud kõnnitee ühele majaelanikule. Tee on ehitatud ühe osana majaesisest kõnnitee- ja parklaalast. See on näide sellest, kuidas renoveerimisega ei saavutata mitte ainult energiasäästu, kulude kokkuhoidu või meeldivat koduümbrust, vaid et õigel ajal tehtud targa otsusega saab ühistu oluliselt parandada ka tavapärasest erinevate vajadustega elanike elukvaliteeti,“ tunnustas Mardi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.