Remont&ehitus

Hoidu remondikatastroofist: millal peab appi kutsuma meistrimehe?

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Mehi ja naisi, kellele passivad ehitust- ja remonditööd, on omajagu. Siiski peab enne suuremat sorti remondi või renoveerimistööde ette võtmist hoolega läbi mõtlema, missugused tööd teha ise millised jätta professionaali hooleks.

Kui tundub, et spetsialisti palkamine lööb valusalt rahakoti pihta, võiks enne lõplikku otsustamist teha väiksed arvutused. Näiteks võivad mõne töö tegemiseks olla vajalikud spetsiaalsed (kallid!) tööriistad, millega pole hiljem midagi peale hakata.

Ning muidugi peab enesekriitiliselt kaaluma, missugused oskused endal olemas on – mõnel juhul võib osutuda odavamaks palgata professionaal, keltööriistad juba olemas tööriistad ja oskused nii head, et hiljem ei tule kulutada raha vigade parandamisele.

Ümberehitused

Kas soovite garaaži suuremaks ehitada või teha rõdust lisatoa? Sel juhul peaks appi kutsuma õppinud arhitekti või inseneri, kes teab, kuidas tohib hoone konstruktsioone muuta. Samuti missugused tugevusarvutused on vajalik teha, milliste seinte maha võtmine on lubatud või kuidas toimida vajadusel näiteks kandvaid seinu puudutavate ümberehitustega.

Spetsialistid teavad ka, missuguseid lubasid on seaduse järgi vaja ja kust ning kuidas küsida vajalikud load ja kooskõlastused.

Elektritööd

Elektritööd, nagu nimigi ütleb, tähendavad elektrit ja palju juhtmeid. Ning need võiva asjatundmatule olla ohtlikud. Seetõttu tohib elektritöid teha ainult litsentseeritud elektrik.

Sanitaartehnilised tööd

Veevärgitööd, nagu ka elektriasjad, ei ole kindlasti amatööride ülesanne ja neid peaks tegema ainult litsentseeritud torumees.

Kui proovid torutöid omal käel teha, võib juhtuda, et lõpuks on vaja planeeritust hoopis kallimat ja kapitaalsemat remonti.

Katuse remontimine

Isegi kui kõrgus ei pane hirmu tundma, ei ole omal käel katuse kapitaalne lappimine või vahetus just parim mõte. Kui sul ei ole spetsiaalset turvavarustust ja oskusi, võib see katsetus lõppeda tõsiste vigastustega.

Akende vahetamine

Spetsialistid kasutavad vanade akende eest võtmiseks ja uutega asendamiseks spetsiaalseid tööriistasid, mille abil saab töö kiiresti ja tõhusalt tehtud.

Akna ise vahetamise projekt võib tähendada ka töötamist kõrgusega, mis võib sarnaselt katusetöödega osutuda ilma turvavarustuseta ohtlikuks.

Mis iganes ehitus- või remonditööd plaanid kodus ette võtta, kaalu hoolega enda oskusi ja teadmisi. Kõik tööd, mis võivad osutuda ohtlikuks, mille jaoks peaks soetama kallid tööriistad või mille ise tegemine võib tähendada kulukalt lõppevat katastroofi, on mõistlik jätta asjatundjatele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.