Remont&ehitus

Korterelamu kindlustus maja renoveerimistöödel tekkivaid kahjusid ei kata

Kui ehitusel mingit jampsi juhtub, siis korterelamu kindlustus seda ei kata.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Suve tulekul on paljude kortermajade juures alanud ulatuslikud renoveerimis-, soojustus või muud ehitustööd. Paljud elanikud ja ühistud ei ole aga teadlikud sellest, kui oluline on veenduda, et ehitaja oleks sõlminud renoveeritava hoone kindlustamiseks ehituskindlustuse ehk CAR-kindlustuse.

„On vägagi positiivne, et kortermaju kindlustatakse üha rohkem. Kindlasti on siin oma osa rekonstrueerimislaenudel, sest finantseerijate üks tingimus on hoone kindlustatus. Lisaks mõjutavad inimesi meediakajastused tormikahjudest ja suurtest veekahjudest, mis panevad mõtlema, mis saab siis, kui nende majaga midagi juhtub. Samas ei teata sageli, et tavapärane kortermaja kindlustus ei kata ehituskahjusid,“ selgitas Salva Kindlustuse kodukindlustuse tootejuht Kaspar Lillmaa.

Ehituskahjud pole seotud üksnes ehitaja tehtud otseste vigadega. „Näiteks on tulnud ühistutele halva üllatusena olukordi, kus on tellitud hoone katuse vahetus. Tööde ajaks paigaldatakse ajutine katus, mis tormi tõttu minema lendab. Seeläbi võib ka korterisse pääsenud vihmavesi tekitada suurt kahju. Kõik see käibki ehituskahju alla ja tavapärane kortermaja kindlustus neid kahjusid paraku ei kata,“ märkis Lillmaa. 

Sarnaselt on ehituskindlustus oluline näiteks hoone kütte- ja veesüsteemide torustike vahetuse puhul, kuna veekahjude oht on suur. Lisaks katab kindlustus ka ehitustööde käigus tekkida võivate tulekahjude puhu. 

Tegelikult polegi ehituskindlustus ühistu ülesanne ja seepärast oleks enne igasuguste ehitustööde algust kasulik alati kontrollida, kas ehitajal on olemas CAR-kindlustus, mis katab ehitustegevusest tulenevaid riske. „Eriti tähelepanelik peaks olema väikeste ehitusettevõtete puhul, kellel puudub pikem ajalugu,“ lisas Lillmaa. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.