Remont&ehitus

Korterühistute foorumi fookuses on seekord energia säästmise teema

Energiasääst.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Sel laupäeval, 23. aprillil toimub Tartus Lõuna-Eesti korteriühistute XX foorum, mille fookuses on energiasääst.

„Kõige põletavam teema on energiahindu arvestades mõistagi kütte- ja muude energiakulude kokkuhoid, aga ka võimalus lisaks sellele oma elukeskkonda parandada,“ tõi välja Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse liige ja Lõuna-Eesti büroo juht Dagmar Mattiisen.

Foorum algab laupäeval, 23.aprillil kl 10 Tartus SPARK demokeskuses (Narva mnt 3), ajakirjanikud on foorumile oodatud!

Foorumil võetakse kõneks näiteks kaugküte ja selle hinnamõjurid. „Muidugi aitab kortermaja energiasäästule kaasa ka terviklik renoveerimine. Nõuandeid jagab foorumil näiteks EKÜL energiaekspert Kristo Tuul, kes rahvusvahelise projekti Powerpoor raames korteriühistutele tasuta nõustamist pakub.

Sõna saavad ka kogemustega ehitajad, räägitakse renoveerimise finantseerimisest ning ka selle juriidilisest poolest, sest kehvasti koostatud ehitusleping võib hiljem aega ja raha nõudva kohtutee kaasa tuua.

Teise olulise valdkonnana käsitletakse Lõuna-Eesti korteriühistute foorumil alapealkirjaga “Korteriühistu turvalise ja säästliku elukeskkonna loojana” turvalisust.

„Ukraina sõja tõttu mõtleb ilmselt iga eestlane, kuidas tema kriisiks valmis on. Millised on lähiaja elanikkonnakaitse väljakutsed ja kriisideks valmistumine korterelamutes, sellest tuleb foorumil samuti juttu,“ rääkis Dagmar Mattiisen.

Foorumi kava:

Lõuna-Eesti Korteriühistute XX Foorum, 23.04.22

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.