Remont&ehitus

Lasnamäe korteriühistutega arutatakse ventilatsiooniprobleeme

Lasnamäe.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Lasnamäe linnaosa valitsus kutsub korteriühistuid teisipäeval kell 17 arutama korrusmajade ventilatsiooniprobleemide lahendamise võimaluste üle.

Korteriühistute infoseminaril räägivad ventilatsiooniga seotud probleemide lahendamise võimalustest TTÜ professor ja KredExi spetsialist.

“Viimaste andmete kohaselt on ventilatsiooni puudumine koroonaviiruse leviku peamine tegur, kuid juba esmase informatsiooni järgi oli selge, et halval ventilatsioonil on suur osa viiruse levikus. Sellepärast korraldame korteriühistutele mõeldud seminari, kus räägime korrusmajade ventilatsiooni täiustamise võimalustest,” ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Linnaosavalitsuses märgitakse, et majade ventilatsioonil on suur roll elamistingimuste kvaliteedis, mis omakorda mõjutab üldist elukvaliteeti. Hea ventilatsioon hoiab ära hallituse tekke ning aitab üle elada ekstremaalsed ilmaolud. Halva ventilatsiooniga majades on ka kõrgem oht haigestuda koroonaviirusesse. Kui suvel ei tekita trepikoja tuulutamine probleeme, siis külmal ajal on see tõeline väljakutse. Kui korteris on hästitoimiv ventilatsioon, võimaldab see tulemuslikult isoleerida haigestunut eraldi tuppa ning sellega leevendada teiste pereliikmete haigestumisriski.

“Teadvustame, et ventilatsioon on paljude korteriühistute jaoks  mureallikas, sest taoline remont suurendab oluliselt kogu renoveerimise hinda. Et majaelanikud hääletaksid korteriühistu juhatuse vastava ettepaneku poolt, peavad nad saama aru nende tööde vajalikkusest ning rahastamisskeemi ülesehitusest. Sellepärast räägime ventilatsiooniteema kõrval ka neist teemadest,” lisas Svet.

Infoseminaril esineb Eesti peamine ekspert ventilatsiooniprobleemide alal, Tallinna tehnikaülikooli professor Jarek Kurnitski. KredExi esindaja räägib korteriühistute võimalustest saada elamu täieliku rekonstrueerimise renoveerimistoetust. Riikliku kaasrahastuse korral on ventilatsiooni remont kohustuslik tingimus. Eesti keeles toimub infoseminar teisipäeval kell 17.

Korteriühistute esindajatel on võimalus esitada esinejatele küsimused Zoomi keskkonnas, kõik soovijad aga saavad jälgida seminari ülekannet Lasnamäe linnaosa valitsuse Facebooki lehel www.facebook.com/Lasnamae.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.