Remont&ehitus

Mai lõpus ootab huvilisi soodsa hinnaga koolitus akende renoveerimiseks

Akende restaureerimine.Foto: erakogu

Rubriiki toetab

28. ja 29. mail toimub Raikküla mõisas ajalooliste akende restaureerimise koolitus, mille viib läbi Kalle Kase.

Kursus algab lühikese teoreetilise osaga: kuidas ära tunda väärtuslikku akent ja kuidas hinnata tema seisundit?

Vaadatakse läbi kõik olulisemad tööetapid: eseme vaatlus, fikseerimine, pildistamine, metalldetailide eemaldamine, klaasi ja värvi eemaldamine, puiduparandused, lihvimine, kruntimine, klaasimine, kittimine ja värvimine.

Lühiülevaade antakse ka vajalikest materjalidest ja tööriistadest. Koolitus on praktiline ning iga osaleja restaureerib akent kogenud meistri käe all. Selle tulemusel omandatakse kõik põhioskused vanade akende restaureerimiseks.

Tööde tellijana saab omandada piisava pädevuse, et hinnata tehtud töö kvaliteeti. Koolitus sobib kõigile vanade majade omanikele ja huvilistele. Lähtutakse säästlikust mõtteviisist ning arusaamast, et vanade akende taastamine on ainuõige otsus vanade hoonete puhul.

Eelnev kogemus ehitus-, või restaureerimise valdkonnas pole vajalik, kursus sobib nii algajatele kui ka tööalaseks enesetäienduseks.

Kahepäevase koolituse hind on osalejale 30 eurot ja see sisaldab koolitust koos kasutatavate materjalidega, lõunasööke ning kohvipause.

Koolituse toimumise kellaajad on laupäeval 11.00 – 18.00 ja pühapäeval 10.00 – 17.00.

Osalemiseks saatke e-kiri sooviga aadressile: info@raikkylamois.ee. Teile saadetakse arve, mille õigeaegne tasumine tagab koha koolitusel.

Lisainfo telefonil 56 244 382 või kirjutades: ivo@raikkylamois.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.